Home Kronika parafii

Kronika parafii

KRONIKA PARAFII

W piątek, 5 lipca odbył się w naszym Kościele Koncert Muzyki Dawnej, organizowany przez Fundację Horyzonty Sztuki i Urząd Gminy Kolbudy. Pieśni dawnych mistrzów wykonywali: Antonina Ruda – sopran, Ilona Szczepańska – alt, Piotr Windak – tenor i Marek Opaska – bas przy akompaniamencie Katarzyny Czubek na fletach prostych. Słuchacze, na koniec koncertu, nagrodzili artystów owacją na stojąco. Przepiękny koncert, mamy nadzieję na więcej.

Dopiero co rozpoczęliśmy nowy rok 2019, a już obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli
popularnie zwane święto Trzech Króli. Do szopki w naszym Kościele Parafialnym, ku uciesze
najmłodszych, przybyli już trzej królowie:

A szopkę jak zwykle można podziwiać przy bocznym ołtarzu pod jedną z pięknych choinek: