Home Kronika parafii

Kronika parafii

KRONIKA PARAFII

Dzieci z naszej parafii pod kierownictwem Kleryka Pawła przygotowały przepiękne Jasełka.
6 stycznia w Kaplicy w Buszkowie.

i 12 stycznia w Kościele Parafialnym w Czapielsku.

Były w nich aniołki

i oczywiście diabełki

które bardzo chciały udaremnić aniołkom przygotowania do przyjęcia Bożej Dzieciny na naszym świecie.
Z przekazanych przez dzieci treści każdy mógł wyciągnąć jakąś naukę dla siebie.
Prześliczne i pouczające przedstawienie.
BARDZO DZIĘKUJEMY KLERYKOWI PAWŁOWI I PRZEDE WSZYSTKIM DZIECIOM.

W dniu 6 grudnia 2019 r. nasza parafia obchodziła imieniny.

Koncelebrowaną mszę św. prowadził ks. mgr Jarosław Piotrowski z parafii pw św. Wawrzyńca w Gdyni Wielkim Kacku.

Jak zwykle nie zawiodło Stowarzyszenie Pomorsko Kaszubskie, które stawiło się wraz ze swoim sztandarem:

Największą niespodziankę sprawił dzieciom uczestniczącym w przepięknej uroczystości sam biskup Mikołaj, który obdzielił wszystkich słodyczami i maskotkami:

W niedzielę 29 listopada w uroczystości Chrystusa Króla dzieci uczestniczyły we Mszy Świętej w niecodziennych nakryciach głowy. Samodzielnie, lub „niewielką” pomocą starszych wykonały wspaniałe korony.
W kaplicy w Buszkowie

do uczczenia tej pięknej uroczystości włączyli się również ministranci.

W Kościele Parafialnym w Czapielsku zabrakło miejsc w ławkach przewidzianych dla dzieci, a w konkursie ogłoszonym przez Księdza Proboszcza wzięli udział także Rodzice.

Wszystkie korony były tak piękne, że nie można było dokonać wyboru najpiękniejszej. Ksiądz Proboszcz zdecydował się nagrodzić wszystkich uczestników.

W minioną niedzielę 3 listopada – Św. Huberta – obchodziliśmy uroczystość imienin naszej kaplicy w Buszkowie. W uroczystej Mszy św. wzięło udział wielu znamienitych gości.

W piątek, 5 lipca odbył się w naszym Kościele Koncert Muzyki Dawnej, organizowany przez Fundację Horyzonty Sztuki i Urząd Gminy Kolbudy. Pieśni dawnych mistrzów wykonywali: Antonina Ruda – sopran, Ilona Szczepańska – alt, Piotr Windak – tenor i Marek Opaska – bas przy akompaniamencie Katarzyny Czubek na fletach prostych. Słuchacze, na koniec koncertu, nagrodzili artystów owacją na stojąco. Przepiękny koncert, mamy nadzieję na więcej.

Dopiero co rozpoczęliśmy nowy rok 2019, a już obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli
popularnie zwane święto Trzech Króli. Do szopki w naszym Kościele Parafialnym, ku uciesze
najmłodszych, przybyli już trzej królowie:

A szopkę jak zwykle można podziwiać przy bocznym ołtarzu pod jedną z pięknych choinek: