Home Msze Święte i nabożeństwa

Godz. 8.30 i 11.00 – Kościół parafialny w Czapielsku

Godz. 9.45 – Kaplica w Buszkowach

Nabożeństwa okresowe:

Koronka do Miłosierdzia Bożego – w dni powszednie przed mszą św. (ok. 17.40) oraz w niedziele i święta przed Mszą o godz. 11.00 (ok. 10.35) w Kościele Parafialnym w Czapielsku.

Nabożeństwo pierwszych sobót
– Rozpoczynamy w kościele parafialnym w Czapielsku o g. 17:40
17.40 Spowiedź wynagradzająca;
18.00 Msza święta i komunia święta wynagradzająca;
18.45 Różaniec wynagradzający;
19.15 Rozważanie tajemnic różańcowych;

Pierwsza sobota  – wynagradzanie obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi:

Warunek 1 – Spowiedź św.wynagradzająca (w pierwszą sobotę miesiąca lub wcześniej!);
Warunek 2 – Komunia św. Wynagradzająca ;
Warunek 3 – Różaniec wynagradzający (jedna część);
Warunek 4 – Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi

„Duszom, które w ten sposób starają się mi wynagradzać – mówi Matka Najświętsza – obiecuję towarzyszyć w godzinie śmierci z wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia”.

Wynagradzamy pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przez ludzi przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
1. Bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu.
2. Przeciwko Jej Dziewictwu.
3. Przeciwko Bożemu Macierzyństwu,
4. Bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki.
5. Bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach.

Dodatkowe informacje o odprawianiu nabożeństwa pierwszych sobót na stronie www.soboty.pl

Roraty
– w czasie Adwentu, w dni powszednie, podczas każdej wieczornej Mszy św.

Różaniec – przez cały październik – w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele i święta przed Mszą św. o godzinie 9.45 w Kaplicy w Buszkowach i po Mszy św. o godzinie 11.00 w Kościele Parafialnym w Czapielsku.

Droga krzyżowa – przez cały okres Wielkiego Postu – w każdy piątek w Kaplicy w Buszkowach o godzinie 17.00 i po Mszy św. o godzinie 18.00 w Kościele Parafialnym w Czapielsku (ok. godz. 18.30).

Gorzkie żale – przez cały okres Wielkiego Postu – w niedziele i święta przed Mszą św. o godzinie 9.45 (ok. 9.30) w Kaplicy w Buszkowach i po Mszy św. o godzinie 11.00 w Kościele Parafialnym w Czapielsku.

Nabożeństwa Majowe i Czerwcowe – przez cały miesiąc maj i czerwiec w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele i święta przed Mszą św. o godzinie 9.45 (ok. 9.30) w Kaplicy w Buszkowach i po Mszy św. o godzinie 11.00 w Kościele Parafialnym w Czapielsku.