Home Ogłoszenia parafialne 1.09.2019

Ogłoszenia parafialne 1.09.2019

czap
 1. Dzisiaj jest XXII Niedziela Zwykła w ciągu roku.
 2. Jutro – poniedziałek 2.09 – msza św. ze względu na rozpoczęcie nowego roku szkolnego wyjątkowo zostanie odprawiona o g. 8.00 rano.
 3. Dzisiaj pierwszego września – miesiąca szczególnego w historii naszego narodu obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II WŚ. oraz agresji na nasz kraj Związku Sowieckiego 17.09. Dzisiaj o godzinie 12.oo w Gdańsku przy pomniku Obrońców Poczty Polskiej, ks. Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź odprawi Mszę św. w intencji bohaterów Kampanii Wrześniowej. Nasza modlitwa niech będzie wołaniem do Boga o pokój na świecie i życie wieczne dla bohaterskich obrońców naszej Ojczyzny.
 4. W poniedziałek 2.09. br. we wszystkich szkołach w Polsce uroczyście rozpocznie się nowy rok szkolny.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od g. 17.3o. Do chorych naszej parafii udam się w piątek od g.9.00.
 6. W środę po wieczornej mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do udziału – z wiary i pobożności – we mszach św. i nabożeństwach w dni powszednie, jak również do zamawiania intencji mszalnych.
 7. Od dzisiejszej niedzieli 1.09. – do niedzieli 8.09 – w Trąbkach Wielkich rozpoczął się tygodniowy odpust Narodzenia NMP. W przyszłą niedzielę 8 września wyruszy z naszej parafii, piesza pielgrzymka do Trąbek Wielkich. Tradycyjnie połączymy się z pielgrzymami z par. Jodłowno, na skrzyżowaniu drogi 211 z drogą do Buszkowa. Piesza pielgrzymka z Jodłowna wyrusza po Mszy Św. o godz. 6:30. Połączymy się przypuszczalnie o godz. 7:30. Dla tych co nie mogą iść pieszo jest alternatywa pielgrzymki rowerowej. Wyrusza też 8 września o godz. 9:00. z placu przy kościele w Jodłownie. By przed Trąbkami połączyć się z pieszą i wejść jako jedna grupa przed oblicze Matki Bożej. Bardzo proszę by osoby jadące rowerem zadbały o bezpieczeństwo mając kask i kamizelkę odblaskową. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w naszej pielgrzymce.
 8. Program odpustu wywieszony jest w gablotce ogłoszeń parafialnych.
 9. W liturgii Kościoła w tygodniu wspominać będziemy:
  Dzień Data Ikona Wspomnienie
  Wtorek 3.09

  Wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 10. Intencje mszalne:
  Dzień Gdzie Godzina Intencja
  Poniedziałek, 2.09 Czapielsk 08:00 Intencja wolna;
  Wtorek, 3.09 Buszkowy 18:00 Intencja wolna;
  Środa, 4.09 Czapielsk 18:00 O wolność od wszelkich uzależnień i lęków;
  Czwartek, 5.09 Buszkowy 18:00 +Celina Kijowska – od Żywego Różańca i koleżanek;
  Piątek, 6.09 Czapielsk 18:00 Intencja wolna;
  Sobota, 7.09 Czapielsk 18:00 Za parafian;
  Niedziela, 8.09 Czapielsk 8:30 +Adam Cherek i rodzice z obojga stron;/td>
  Niedziela, 8.09 Buszkowy 9:45 Dziękczynno-błagalna w 11 rocz. ślubu Doroty i Mariusza z prośbą o wszelkie łaski i błog. Boże;
  Niedziela, 8.09 Czapielsk 11:00 W pewnej intencji;
 11. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów św.: Pierwszej Komunii Św. i Bierzmowania, zgodnie z decyzją Arcybiskupa Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego odbywa się przy parafii, niezależnie od tego do jakiej szkoły się uczęszcza. Zapisy młodzieży do bierzmowania od przyszłej niedzieli – 8.09 u ks. Proboszcza.
 12. Spotkanie Rodziców i dzieci –przygotowanie do I-ej Komunii Św. – uczniów III –ich klas szkoły podstawowej mieszkających na terenie naszej Parafii (niezależnie od tego gdzie i do jakiej szkoły uczęszczają) – odbędzie się w niedzielę 15 września w Kościele Parafialnym w Czapielsku po Mszy św. o godz. 11, czyli ok. 11.50. Informacje na ten temat zamieszczone są na naszej stronie internetowej: www.parafiaczapielsk.pl w zakładce SAKRAMENTY. Serdecznie zapraszam na spotkanie.
 13. Pierwsza próba naszego chórku dziecięcego jest planowana na sobotę 21 września o godz. 9:30 w Kościele Parafialnym w Czapielsku. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do śpiewania na chwałę Panu. Jeżeli sobotnie poranki są nietrafionym terminem spotkań bardzo proszę o kontakt ze mną lub jeszcze lepiej z którąś z Pań prowadzących. W Buszkowie można zgłosić się do P. Doroty Terman,a w Czapielsku do P. Doroty Lieder.

Ks. Andrzej Wilczewski – Proboszcz

Author: Parafia Czapielsk

Comments are disabled.