Home Ogłoszenia parafialne 14.04.2019

Ogłoszenia parafialne 14.04.2019

czap
 1. Dziś jest VI Niedziela Wielkiego Postu – NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ – kiedy to przeżywamy radosne chwile uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 2. Przed nami Wielki Tydzień. Przeżyjmy go godnie, po chrześcijańsku. Niechaj nie pochłonie nas bez reszty przedświąteczna krzątanina. Znajdźmy czas na medytację męki Zbawiciela. Wielki Czwartek, Piątek i Sobota, to trzy najważniejsze dni powszednie roku. Niechaj będą dla nas uczestnictwem w misterium paschalnym Chrystusa.
 3. Poświęcenie palm na mszach świętych.
 4. Jutro w W. Poniedziałek msza św. odprawiona zostanie rano o g. 8.30.
 5. W Wielkim Tygodniu okazja do spowiedzi św. będzie w W. Wtorek w Buszkowie i w W. Środę w Czapielsku od godz. 17.30
 6. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa.
  W tym dniu nie będzie okazji do spowiedzi.
  Msza Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 17.oo w Buszkowie , a o godz. 18.3o w Czapielsku . Potem nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.oo.
 7. Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa.
  Jedyny dzień w roku kiedy nie sprawuje się mszy św.
  Adoracja przy ciemnicy w Czapielsku będzie od godz. 17.3o do 22.oo
  Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od 9.3o
  Liturgia Wielkiego Piątku będzie sprawowana o godz. 17.oo w Buszkowie a o godz. 18.3o w Czapielsku , następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja do godz. 22.oo. Wspólne śpiewanie Gorzki Żali będzie o godz. 21.oo. Od zakończenia liturgii Wielkopiątkowej aż do końca adoracji będzie jeszcze okazja do spowiedzi św.
  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od spożywania pokarmów ( jeden bezmięsny posiłek do syta w tym dniu ).
 8. Wielka Sobota – Liturgia Światła i Chrzcielnaprzynosimy ze sobą świece !
  Wigilię Paschalną obchodzoną w świętą noc Zmartwychwstania Pańskiego uważa się za ‚matkę wszystkich świętych wigilii”/sw.Augustyn/ Kościół czuwając oczekuje Zmartwychwstania Chrystusa i obchodzi je w sakramentach. Dlatego cały obchód tej świętej Wigilii powinien odbyć się w nocy tzn. rozpocząć się po zapadnięciu nocy, albo skończyć się przed świtem dnia niedzielnego.
  Wielkosobotnia Liturgia rozpocznie się o godz. 21.oo w kościele parafialnym w Czapielsku i zakończy się uroczystą Procesją Rezurekcyjną wokół kościoła. Przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Wigilię Paschalną.
  Adoracja przy Grobie Pańskim będzie od godz. 17.3o do 20.3o
  Święcenie pokarmów w Buszkowie o godz.10.oo; w Czapielsku o godz. 11.oo; w Babimdole o godz. 12.oo
 9. W Niedzielę Wielkanocną Msza św. w Buszkowie odprawiona zostanie o godzinie 9.45 a w Czapielsku o godz. 8.30 i 11.oo , tak samo w Poniedziałek – Drugi Dzień świąt msze święte sprawowane będą według stałego niedzielnego porządku.
 10. Chcielibyśmy reaktywować nasz chórek dziecięcy. Spotkanie organizacyjne chętnych do wzięcia udziału w zajęciach odbędzie się w niedzielę po świętach 28 kwietnia po Mszy Św. o godz. 11, czyli ok. 11:50, w Kościele Parafialnym w Czapielsku. W tym samym terminie proszę o przybycie Rodziców i dzieci, które będą obchodziły w tym roku uroczystość Rocznicy Swojej I Komunii Św.
 11. Intencje mszalne:
  Dzień Gdzie Godzina Intencja
  Wielki Poniedziałek, 15.04 Czapielsk 08:30 Za parafian;
  Wielki Wtorek, 16.04 Buszkowy 18:00 Intencja wolna;
  Wielka Środa, 17.04 Czapielsk 18:00 Dziękczynno-błagalna  z  okazji  urodzin  Patryka z prośbą  o  łaski i  błogosławieństwo  Boże;
  Wielki Czwartek, 18.04 Buszkowy 17:00 Intencja wolna;
  Wielki Czwartek, 18.04 Czapielsk 18:30 Intencja wolna;
  Wielki Piątek – nie sprawuje się mszy św., 19.04
  Wielka Sobota, 20.04 Czapielsk 21:00 Intencja wolna;
  Niedziela Wielkanocna, 21.04 Czapielsk 8:30 Za parafian;
  Niedziela Wielkanocna, 21.04 Buszkowy 9:45 +Paweł Bochniak – 1 rocz. śmierci;
  Niedziela Wielkanocna, 21.04 Czapielsk 11:00 +Jan Dziurzyński, +Henryk Paździora, +Franciszek i Teresa Fierek;

Ks. Andrzej Wilczewski – Proboszcz

Author: Parafia Czapielsk

Comments are disabled.