Home Ogłoszenia parafialne 16.06.2019

Ogłoszenia parafialne 16.06.2019

czap
 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. Jutro msza św. odprawiona będzie rano o g.8.30
 3. Dzisiejsza niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Ofiary złożone na tacę inwestycyjną przeznaczone są na kontynuowanie prac remontowych na plebanii.
 4. W najbliższy czwartek /26.06/ przypada – Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu nie będzie wieczornej mszy św. ponieważ o godz. 9.oo w Kościele parafialnym w Czapielsku zostanie odprawiona msza św. po której wyruszy procesja Bożego Ciała do kaplicy w Buszkowach, gdzie po zakończeniu procesji odprawiona zostanie msza św. dla tych, którzy jeszcze w niej nie uczestniczyli.
 5. W związku z procesją w uroczystość Bożego Ciała, w najbliższy czwartek bardzo proszę o zgłoszenie się chętnych dzieci do udziału w niej. Dzieci Komunijne i Rocznicowe biorą udział w procesji z automatu. Wzorem ubiegłego roku dziewczynki będą sypały kwiatki z jednego dużego kosza, który będą nieśli chłopcy. Dzięki temu nie ma potrzeby przygotowywania małych koszyczków. Jest to również dużo wygodniejsze dla dzieci. Wiąże się z udziałem w próbie, która odbędzie się we wtorek o godz. 17.30 przed Kościołem parafialnym w Czapielsku. Dzieci muszą się zorientować kiedy i jak podchodzić do kosza. Mam również wielką prośbę o zebranie i dostarczenie we czwartek jak największej ilości kwiatów. Procesja jest w tym roku dość późno i w ogrodach już mało co kwitnie, a procesja idzie ok. 4 km. Będę wdzięczny za wyrozumiałość w tej kwestii.
 6. Ważną sprawą jest też zabezpieczenie procesji od strony bezpieczeństwa.
 7. Bardzo serdecznie też proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji. Pierwszy ołtarz przy kapliczce w Czapielsku /Marszewska Kolonia/, drugi ołtarz – Czapielsk -Kurniki, trzeci ołtarz na drodze do Buszkowa/Babidół/ i czwarty u państwa Wijatów/Buszkowy/.
 8. Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87. par.1 KPK udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. – piątek po Ur. Bożego Ciała – dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby pomodlili się tego dnia w intencjach Ojca Świętego Franciszka.
 9. Intencje mszalne:
  Dzień Gdzie Godzina Intencja
  Poniedziałek, 17.06 Czapielsk 8:30 Za dusze w czyśćcu cierpiące;
  Wtorek, 18.06 Buszkowy 18:00 Intencja wolna;
  Środa, 19.06 Czapielsk 18:00 Intencja wolna;
  Czwartek, 20.06 – Boże Ciało Czapielsk 9:00 Z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla rodziny;
  Piątek, 21.06 Czapielsk 18:00 +Jan Dziurzyński i rodzice z obojga stron;
  Sobota, 22.06 Czapielsk 18:00 +Tadeusz Grzyb i rodzice z obojga stron;
  Niedziela, 23.06 Czapielsk 8:30 +Felicja Pluta;
  Niedziela, 23.06 Buszkowy 9:45 +Edward Bednarski – 14 r. śm. i rodzice z obojga stron;
  Niedziela, 23.06 Czapielsk 11:00 Dziękczynno–błagalna w pierwsze urodziny Kacpra Grzyba z prośbą o wszelkie łaski i Boże błogosławieństwo;

Ks. Andrzej Wilczewski – Proboszcz

Author: Parafia Czapielsk

Comments are disabled.