Home Ogłoszenia parafialne 17.05.2020

Ogłoszenia parafialne 17.05.2020

1. Dzisiaj jest VI Niedziela Wielkanocna
  2. Trwa miesiąc maj szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie po mszy św. wieczornej a w niedziele i święta – ze względu na istniejącą sytuację epidemiczną – w Buszkowie przed zakończeniem mszy św. natomiast w Czapielsku po mszy św. o godz. 11.oo.
  3. Transmisja Mszy św. dzisiaj o g. 11.oo na parafialnej stronie internetowej: www.parafiaczapielsk.pl
  4. Przypominam, że liczba uczestniczących w liturgii uzależniona jest od powierzchni kościoła – według nowego przelicznika obowiązującego od dzisiejszej niedzieli – 1 osoba na 10m2. W Czapielsku – 13 osób, a w Buszkowach – 9 osób. Do tej liczby nie wlicza się kapłana oraz osób posługujących podczas Mszy Świętej. Należy przy tym pamiętać o zachowywaniu odstępu między wiernymi wynoszącego minimum 2 m. oraz o obowiązku zakrywania ust i nosa.
  5. Przypominam, że do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii – szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii.
  6. W odniesieniu do Pierwszych Komunii Świętych obowiązuje Komunikat Kurii Metropolitalnej Gdańskiej z dnia 18 kwietnia 2020 r. Odnosi się to także do rocznicy pierwszej Komunii św.- informacje u pani katechetki Doroty i u ks. proboszcza.
  7. W kwestii przygotowania i udzielania sakramentu bierzmowania, niezmiennie w okresie, w którym szkoły pozostają zamknięte, są odwołane wszelkie spotkania parafialne oraz organizacyjne z kandydatami do bierzmowania.
  8. Dzisiaj przypada dzień imienin Ks. Abp. Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  9. W poniedziałek 18.05 – 100 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II – msza św. zostanie odprawiona rano o godz. 8.30.
  10. We wtorek 19 maja w Buszkowie nie będzie Mszy św. o g. 18.oo.
  11. W liturgii tygodnia wspominamy:
  12. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
  13. W piątek 22 maja – rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  14. W przyszłą niedzielę 24 maja przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  15. Serdeczne podziękowania składam wszystkim ofiarodawcom, którzy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii wspierają parafię ofiarami składanymi w kościele, czy też wpłacanymi na konto naszej parafii.
    Poniedziałek, 18.05 Czapielsk 08:30 Gregoriańska;
    Środa, 20.05 Czapielsk 18:00 +Henryka/ona/ – 40 r.śm.;
    Czwartek, 21.05 Buszkowy 18:00 +Paweł Bartoszek;
    Piątek, 22.05 Czapielsk 18:00 +Waleria Górecka;
    Sobota, 23.05 Czapielsk 18:00 Dziękczynno-błagalna w int. Anny i Stanisława – w urodziny – z prośbą o łaski i błog. Boże.;
    Niedziela, 24.05 Czapielsk 08:30 +Jan i Genowefa Wijata;
    Niedziela, 24.05 Buszkowy 09:45 Rez.
    Niedziela, 24.05 Czapielsk 11:00 Dzięk.-bł. w 45 rocznicę ślubu Zofii i Tadeusza z prośbą o łaski i błogosławieństwo Boże.;