Home Ogłoszenia parafialne 25.10.2020

Ogłoszenia parafialne 25.10.2020

czap
 1. Dziś XXX Niedziela Zwykła – Uroczystość Poświęcenia własnego Kościoła.
 2. Jutro w poniedziałek msza św. odprawiona będzie rano o g.8.30
 3. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci do soboty – po wieczornej mszy świętej. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 4. Od 17 października br. nasze parafie znajdują się w tzw. strefie czerwonej, co wymusza ograniczenie liczby uczestników nabożeństw [1 osoba na 7 m²]. Czapielsk- kościół parafialny – 18 osób, Buszkowy – kaplica -10 osób.
 5. W sytuacji zaostrzenia wymagań sanitarnych niemożliwe stały się spotkania grup, wspólnot i kręgów działających w salkach parafialnych.
 6. W liturgii Kościoła w tygodniu wspominać będziemy:
  Dzień Data Ikona Wspomnienie
  Środa 28.10

  Wspomnienie Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  Niedziela 1.11

  Wspomnienie Wszystkich Świętych
 7. W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym, a także w pozostałe dni listopada, nie organizujemy Mszy i procesji na cmentarzach. Zachęcam, aby modlitwę przy grobach bliskich nam zmarłych rozłożyć w czasie, już w najbliższym tygodniu i aż do końca listopada. Chodzi o to, by uniknąć przebywania w tłumie osób na cmentarzu, o co apeluje również Policja.
 8. Stolica Apostolska rozszerzyła czas zyskiwania odpustów dla zmarłych na cały listopad.
 9. Obecność na Mszy św. jest ważnym czasem w przeżywaniu niedzieli przez osoby wierzące. Obecność tą uniemożliwiają jednak różne przeszkody. Dyspensy od udziału w niedzielnej lub świątecznej Mszy św. nie należy rozumieć magicznie.
  • Chrześcijanin sam rozeznaje swoją sytuację i ocenia ją w świetle wiary, rozumu oraz wiedzy o zagrożeniu epidemią. Np. rodzice decydują w imieniu niepełnoletnich dzieci o ich udziale w niedzielnej Mszy, albo o pozostaniu w domu.
  • W archidiecezji gdańskiej została już udzielona dyspensa, zwalniająca z udziału w niedzielnej Eucharystii i obejmująca kilka kategorii osób. Mogą z niej korzystać: chorzy, seniorzy, przeżywający lęki, pracownicy ochrony zdrowia, pełniący służbę na rzecz społeczeństwa.
  • Powodem, który usprawiedliwia nieobecność na nabożeństwie niedzielnym lub świątecznym, jest ograniczona obecnie liczba miejsc w kościołach.
  • Przyczyną grzechu nie są przeszkody uniemożliwiające uczestnictwo w Eucharystii, ale zła wola, własne zaniedbanie oraz lenistwo, które są lekceważeniem Boga Stwórcy.
 10. Ze względu na pandemię Covid -19 powracamy do transmisji przez internet Mszy św. o g. 11.oo z kościoła parafialnego w Czapielsku na internetowej stronie parafii: www.parafiaczapielsk.pl.
 11. Jeżeli ktoś chciałby wspomóc parafię ofiarą w tym trudnym czasie to chciałbym prosić o wpłaty na konto bankowe Parafii./ podane na stronie internetowej parafii/. Pozwoli to wpłacającemu odliczyć kwotę do wysokości 6 % dochodu od podstawy opodatkowania. Można wpłaconą w tym roku kwotę rozliczyć w deklaracji PIT-36 lub 37 za 2020 rok w załączniku PIT-O w wierszu „darowizna na cele kultu religijnego”. Wpłacać należy WYŁĄCZNIE na konto Kościoła Parafialnego w Czapielsku, a w tytule przelewu wpisać KONIECZNIE „darowizna na rzecz kultu religijnego” bez żadnych innych dopisków, aby Urząd Skarbowy był w pełni usatysfakcjonowany i nie zakwestionował celu odliczenia. Ponadto warto wydrukować sobie lub zapisać na dysku komputera poświadczenie dokonania takiej wpłaty, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, czy kontroli móc przedstawić dowód. Robi się również coraz chłodniej i będę musiał zakupić opał do ogrzewania Kościoła. Nikomu z Was nie muszę wyjaśniać, że jest to spory wydatek i każda wpłata będzie mile widziana. Polecam to Waszej szczególnej trosce.
 12. Wypominki za zmarłych można składać do puszki wystawionej przy ołtarzu, natomiast wypominki roczne składać można w zakrystii po mszach św.
 13. W poniedziałek – 2.XI – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.
 14. Intencje mszalne:
  Dzień Gdzie Godzina Intencja
  Poniedziałek, 26.10 Czapielsk 08:30 Za parafian;
  Wtorek, 27.10 Buszkowy 18:00 Intencja wolna;
  Środa, 28.10 Czapielsk 18:00 +Henryk i Henryka Strzałkowscy; +Antoni Kamusiński;
  Czwartek, 29.10 Buszkowy 18:00 Intencja wolna;
  Piątek, 30.10 Czapielsk 18:00 +Edmund Laskowski i rodzice z obojga stron: ++Józef, Zofia, Edmund, Anna;
  Sobota, 31.10 Czapielsk 18:00 +Rodzice, dziadkowie i zmarli z rodziny;
  Niedziela, 1.11 Czapielsk 08:30 W intencjach Żywego Różańca z Czapielska;
  Niedziela, 1.11 Buszkowy 09:45 Za parafian;
  Niedziela, 1.11 Czapielsk 11:00 +Eugenia i Alojzy Kleisa, +Franciszka i Bolesław Mateja;

Ks. Andrzej Wilczewski – Proboszcz

Author: Parafia Czapielsk

Comments are disabled.