Home Ogłoszenia parafialne 26.04.2020

Ogłoszenia parafialne 26.04.2020

czap
 1. Dzisiaj jest III Niedziela Wielkanocna – obchodzona jako Niedziela Biblijna. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny.
 2. Dzisiaj też przypada XIV Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Modlimy się o bezpieczeństwo na drogach i roztropność dla kierowców.
 3. Jutro w poniedziałek – 27.04 – msza św. odprawiona zostanie rano o g.8.30.
 4. Od piątku rozpoczyna się miesiąc maj szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe odprawiane będą w dni powszednie po mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta – ze względu na istniejącą sytuację epidemiczną – w Buszkowie przed zakończeniem mszy św. natomiast w Czapielsku po mszy św. o godz. 11.oo.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca maja. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed mszami świętymi.
 6. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w pierwszy piątek od g. 9.30. – po uzgodnieniu telefonicznym.
 7. Ze względu na wypadającą w tym roku w dniu 3 maja niedzielę okresu Wielkanocy, uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI, GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI została przeniesiona przez rzymską Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów na sobotę 2-go maja. Msze święte w tym dniu sprawowane będą w porządku niedzielnym /Czapielsk g. 8.30 i 11.00 ; Buszkowy g.9.45; / Szczególnie modlimy się w tym trudnym czasie epidemii za naszą Ojczyznę. Po mszy św. nastąpi odnowienie milenijnego aktu oddania Polski Najświętszej Maryi Pannie. Jest to DZIEŃ FLAGI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ –wywieśmy tego dnia biało-czerwone flagi, dając wyraz dumy, że jesteśmy Polakami.
 8. W niedzielę 3 maja obchodzimy 229- ą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja (1791r.).
 9. Transmisja Mszy św. w sobotę – 2.05 i niedzielę – 3.05 o g. 11.oo na parafialnej stronie internetowej: www.parafiaczapielsk.pl
 10. Zgodnie z decyzją władz państwowych liczba uczestniczących w liturgii uzależniona jest od powierzchni kościoła według przelicznika 1 osoba na 15 m2. W Czapielsku – 8 osób, a w Buszkowach – 6 osób. Do tej liczby nie wlicza się kapłana oraz osób posługujących podczas Mszy Świętej. Należy przy tym pamiętać o zachowywaniu odstępu między wiernymi wynoszącego minimum 2 m. z przypomnieniem obowiązku zachowania bezpiecznej odległości oraz obowiązku zakrywania ust i nosa.
 11. Do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii – szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii.
 12. W odniesieniu do Pierwszych Komunii Świętych obowiązuje Komunikat Kurii Metropolitalnej Gdańskiej z dnia 18 kwietnia 2020 r. Odnosi się to także do rocznicy pierwszej Komunii św.- informacje u pani katechetki Doroty i u ks. proboszcza. W kwestii przygotowania i udzielania sakramentu bierzmowania, niezmiennie w okresie, w którym szkoły pozostają zamknięte, są odwołane wszelkie spotkania parafialne oraz organizacyjne z kandydatami do bierzmowania
 13. Przypominam, że niemożność przyjęcia Komunii Świętej w czasie epidemii w pierwszy piątek lub w pierwszą sobotę miesiąca, nie przerywa ciągłości powyższych praktyk.
 14. Abp. Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par.1KPK udzielił dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, dla wszystkich wiernych przebywających w dniu 1. Maja w Archidiecezji Gdańskiej.
 15. W liturgii tygodnia wspominamy:
  Dzień Data Ikona Wspomnienie
  Środa 29.04

  Wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła
  Sobota 02.05

  Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski głównej Patronki Polski
 16. Intencje mszalne:
  Dzień Gdzie Godzina Intencja
  Poniedziałek, 27.04 Czapielsk 08:30 Gregoriańska;
  Wtorek, 28.04 Buszkowy 18:00 Gregoriańska;
  Środa, 29.04 Czapielsk 18:00 +Waldemar Cyran;
  Środa, 29.04 Czapielsk 18:30 Gregoriańska;
  Czwartek, 30.04 Buszkowy 18:00 Gregoriańska;
  Piątek, 01.05 Czapielsk 18:00 Gregoriańska;
  Sobota, 02.05 Czapielsk 08:30 Za parafian;
  Sobota, 02.05 Buszkowy 09:45 Za parafian;
  Sobota, 02.05 Czapielsk 11:00 Gregoriańska;
  Niedziela, 03.05 Czapielsk 08:30 Gregoriańska;
  Niedziela, 03.05 Buszkowy 09:45 +Jan Mądrzejewski – 8r.śm. i rodzice z obojga stron;
  Niedziela, 03.05 Czapielsk 11:00 Dziękczynno-błagalna w 2-ą rocznicę ślubu Anny i Patryka z prośbą o łaski i błogosławieństwo Boże;

Ks. Andrzej Wilczewski – Proboszcz

Author: Parafia Czapielsk

Comments are disabled.