Home Ogłoszenia parafialne 31.05.2020

Ogłoszenia parafialne 31.05.2020

1. Dziś VIII Niedziela Wielkanocna.
    Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki – Pięćdziesiątnica.
    Dzisiejsze święto kończy okres wielkanocny. Chrystus przyrzekł nam stałą obecność Ducha Świętego, który nas umacnia i prowadzi do Prawdy.
  2. Jutro rozpoczyna się miesiąc czerwiec – Dzień dziecka /1.06/. Nabożeństwa czerwcowe
    odprawiane będą w dni powszednie po mszy św. wieczornej a w niedziele i święta – ze względu na istniejącą sytuację epidemiczną – w Buszkowie przed zakończeniem mszy św. natomiast w Czapielsku po mszy św. o godz. 11.oo.
  3. Transmisja Mszy św. dzisiaj o g. 11.oo na parafialnej stronie internetowej: www.parafiaczapielsk.pl
  4. Od dzisiejszej niedzieli zniesiony zastał limit wiernych uczestniczących we Mszy św. Jednocześnie zachowano rygory sanitarne dotyczące zachowania odległości – 2m. i zakrywania ust i nosa /maseczki/.
  5. W tym roku I Komunia Św. z przyczyn ogłoszonego stanu pandemii musi odbywać się zgodnie z przepisami sanitarnymi obowiązującymi w kraju. Szczegóły zostaną podane na spotkaniu z Rodzicami i dziećmi dzisiaj po mszy św. o godz. 11.oo w Kościele parafialnym w Czapielsku. Jeżeli są jeszcze inni zainteresowani organizacją tej uroczystości dla swoich dzieci to proszę o kontakt z ks. proboszczem lub P. Dorotą Lieder.
  6. Przypominam, że do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii – szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii.
  7. Jutro w poniedziałek 1.06 – msza św. zostanie odprawiona rano o godz. 8.30.
  8. Przypominam, że w tym roku ze względu na epidemię czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej (26 lutego 2020 r.) do przyszłej Niedzieli Trójcy Świętej (7 czerwca 2020 r.)
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed mszami św.
  10. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek w godzinach porannych.
  11. Przyszła niedziela 7 czerwca – Uroczystość Najświętszej Trójcy – jest pierwszą niedzielą miesiąca – wymiana tajemnic Żywego Różańca.
  12. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji Uroczystości Bożego Ciała podane zostaną w przyszłą niedzielę 7 czerwca.
    Poniedziałek, 01.06 Czapielsk 08:30 +Franciszka /ona/;
    Wtorek, 02.06 Buszkowy 18:00 +Anna;
    Środa, 03.06 Czapielsk 18:00 O wolność od wszelkich uzależnień i lęków;
    Czwartek, 04.06 Buszkowy 18:00 Intencja wolna;
    Piątek, 05.06 Czapielsk 18:00 Intencja wolna;
    Sobota, 06.06 Czapielsk 18:00 +Franciszka;
    Niedziela, 07.06 Czapielsk 08:30 Dziękczynno-błagalna w 34 rocznicę ślubu Zofii i Mieczysława z prośbą o łaski i błog. Boże.;
    Niedziela, 07.06 Buszkowy 09:45 O zdrowie i błogosławieństwo dla rodziny;
    Niedziela, 07.06 Czapielsk 11:00 +Albin – 2 r.śm.;