Home Ogłoszenia parafialne 6.10.2019

Ogłoszenia parafialne 6.10.2019

czap
 1. Dzisiaj jest XXVII Niedziela Zwykła w ciągu roku.
 2. Jutro – poniedziałek – msza św. odprawiona zostanie rano o g. 8.30
 3. Przeżywamy Październik – miesiąc Różańca św. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych , młodzieży i dzieci codziennie bezpośrednio po wieczornej Mszy św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.oo. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej.
 4. W następną niedzielę – 13.10 – obchodzić będziemy kolejny XIX Dzień Papieski pod hasłem „WSTAŃCIE, CHODŹMY„. Po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki wspierając Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym nurtem działalności Fundacji jest propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II. Fundacja prowadzi działalność stypendialną, obecnie pomaga wielu uczniom i studentom pochodzącym z niezamożnych rodzin. Młodzież, która dzięki pomocy fundacji otrzymuje szansę rozwoju, nazywana jest „ żywym pomnikiem” Ojca Świętego Jana Pawła II.
 5. Próby chórku odbywają się w Kaplicy w Buszkowie w soboty o godz. 9:30. Uczestnicy prób prezentują swoje umiejętności również w Kaplicy w Buszkowie w czasie niedzielnej Mszy Św. o godz. 9:45. Jeżeli zbierzemy odpowiednią ilość dzieci chętnych do śpiewania z Czapelska to zorganizujemy dodatkowe próby i występy także w Kościele Parafialnym. Chętnych do udziału w tym zbożnym dziele nadal zapraszamy.
 6. W liturgii Kościoła w tygodniu wspominać będziemy:
  Dzień Data Ikona Wspomnienie
  Poniedziałek 07.10

  Wspomnienie Najświętszej Maryji Panny Różańcowej
 7. Intencje mszalne:
  Dzień Gdzie Godzina Intencja
  Poniedziałek, 07.10 Czapielsk 08:30 Za parafian;
  Wtorek, 08.10 Buszkowy 18:00 +Jan i Genowefa Wijata;
  Środa, 09.10 Czapielsk 18:00 +Krystyna Nejman;
  Czwartek, 10.10 Buszkowy 18:00 Intencja wolna;
  Piątek, 11.10 Czapielsk 18:00 Intencja wolna;
  Sobota, 12.10 Czapielsk 18:00 Za parafian;
  Niedziela, 13.10 /Dzień papieski/ Czapielsk 8:30 +rodzice: Józef, Zofia, Anna;
  Niedziela, 13.10 /Dzień papieski/ Buszkowy 9:45 +Kustra Marian – 13 r. śm. i rodzice z obojga stron;
  Niedziela, 13.10 /Dzień papieski/ Czapielsk 11:00 +Jan Dziurzyński; +Teresa i Franciszek Fierek;
 8. Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pośród starań o wystrój grobów naszych bliskich nie zapominajmy, że jedynie skuteczną i potrzebną dla nich dziś pomocą jest msza święta, modlitwa, Komunia święta, zyskiwanie odpustów. Te właśnie duchowe dary są po stokroć ważniejsze i wyprzedzać powinny starania o świerkowe gałązki, kwiaty chryzantem i płonące znicze. Zmarli pragną jedynie ofiar duchowych – Bożego Miłosierdzia, o które powinniśmy się nieustannie modlić. Wypominki za zmarłych będzie można od przyszłej niedzieli składać w zakrystii po mszach św.

Ks. Andrzej Wilczewski – Proboszcz

Author: Parafia Czapielsk

Comments are disabled.