Home Ogłoszenia parafialne 7.04.2019

Ogłoszenia parafialne 7.04.2019

1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu.
  2. W środę 10.04 obchodzimy 9-ą rocznicę Katastrofy smoleńskiej w której uległ katastrofie rządowy samolot na pokładzie którego znajdowała się delegacja państwowa z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim udająca się do Katynia na obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej mszy św.
  4. W sobotę 13.04 przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
  5. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi krzyżowej będzie w każdy piątek
    w Buszkowie o g. 17.oo; w Czapielsku po wieczornej Mszy św. ( ze względu na rekolekcje ok. 19.3o )
    Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę po mszy św. o godz. 11.oo( ok. 12.oo) w Czapielsku; w Buszkowie przed mszą św. o godz. 9.30
    Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. W piątek 12.04 – tradycyjnie jak w latach poprzednich – zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową trasą: Kolbudy, Jodłowno, Przywidz, Czapielsk, Kolbudy -40 km. Rozpoczęcie o g. 21.oo modlitwą w Kościele w Kolbudach. O 21.30 wyjście na trasę drogi Krzyżowej. Pozostałe informacje znajdują się na plakacie wywieszonym w gablotce ogłoszeń.
  7. Dzisiaj i przez cały najbliższy tydzień zbieramy pieniądze na kwiaty do grobu Pańskiego .Ofiary można składać w Czapielsku u pani Zosi lub w zakrystii po mszach św. a w Buszkowach u pań; Gabrysi i Bernadety.
  8. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi krzyżowej będzie w każdy piątek w Buszkowie o g. 17.3o; w Czapielsku po wieczornej Mszy św. ( ok. 18.3o ).
  9. Od zeszłej niedzieli zbieramy pieniądze na kwiaty do Grobu Pańskiego. W Czapielsku ofiary składamy u pani Zofii, a w Buszkowach u pań: Gabrysi i Bernadety.
  10. Składam serdeczne podziękowania dla pań, które w dniu wczorajszym uporządkowały teren przy kościele w ramach przygotowań do Świąt Wielkanocy.
    Poniedziałek, 08.04 Czapielsk 08:30 Intencja wolna;
    Wtorek, 09.04 Buszkowy 18:00 +Lech Seweryniak;
    Środa, 10.04 Czapielsk 18:00 +Apolonia i Czesław Laszczkowscy, +Otylia Brzeska;
    Czwartek, 11.04 Czapielsk 18:00 Intencja wolna;
    Piątek – rekolekcje, 12.04 Buszkowy 18:00 Dziękczynna za dane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodzinny;;
    Piątek – rekolekcje, 12.04 Czapielsk 19:00 O powołania kapłańskie i zakonne;
    Sobota – rekolekcje, 13.04 Buszkowy 17:00 Intencja wolna;
    Sobota – rekolekcje, 13.04 Czapielsk 18:00 +Krystyna, Ryszard i Andrzej Nejman;
    Niedziela, 14.04 Czapielsk 8:30 +Roman i Bolesław Fedorowscy;
    Niedziela, 14.04 Buszkowy 9:45 +Stefania i Leon Kostuch, +Bogumiła i Czesław oraz zmarli z rodziny;
    Niedziela, 14.04 Czapielsk 11:00 +Krzysztof Seweryniak;