Home Ogloszenia parafialne 8.09.2019

Ogloszenia parafialne 8.09.2019

czap
 1. Dzisiaj jest XXIII Niedziela Zwykła w ciągu roku.
 2. Jutro msza sw. odprawiona zostanie rano o g. 8.30.
 3. W środę po wieczornej mszy św. nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do udziału – z wiary i pobożności – we mszach św. i nabożeństwach w dni powszednie, jak również do zamawiania intencji mszalnych.
 4. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów św.: Pierwszej Komunii Św. i Bierzmowania, zgodnie z decyzją ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego odbywa się przy parafii, niezależnie od tego do jakiej szkoły się uczęszcza. Zapisy młodzieży do bierzmowania od przyszłej niedzieli – 8.09 u ks. Proboszcza.
 5. Spotkanie Rodziców i dzieci klas trzecich szkoły podstawowej –przygotowanie do I-ej Komunii Św. – mieszkających na terenie naszej Parafii (niezależnie od tego gdzie i do jakiej szkoły uczęszczają) – odbędzie się w niedzielę 15 września w Kościele Parafialnym w Czapielsku po Mszy św. o godz. 11, czyli ok. 11.50. Informacje na ten temat zamieszczone są na naszej stronie internetowej: www.parafiaczapielsk.pl w zakładce SAKRAMENTY. Serdecznie zapraszam na spotkanie.
 6. Pierwsza próba naszego chórku dziecięcego jest planowana na sobotę 21 września o godz. 9:30 w Kościele Parafialnym w Czapielsku. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do śpiewania na chwałę Panu. Jeżeli sobotnie poranki są nietrafionym terminem spotkań bardzo proszę o kontakt ze mną lub jeszcze lepiej z którąś z Pań prowadzących. W Buszkowie można zgłosić się do P. Doroty Terman, a w Czapielsku do P. Doroty Lieder.
 7. Przyszła niedziela będzie trzecią niedzielą miesiąca. Wszystkie ofiary złożone na tacę inwestycyjną przeznaczone będą na remont plebanii.
 8. Dwa lata temu gromadziliśmy się wokół granic Polski, aby w wielkiej modlitwie różańcowej wypraszać laski dla Polski i świata. Liczba osób, która tego dnia wzięła różaniec do ręki przerosła najśmielsze oczekiwania! W ciągu dwóch lat miały miejsca w Polsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia lub zdarzały się niezmiernie rzadko. Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i świętych wizerunków, napaści na kościoły i księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie, opuszczanie stanu kapłańskiego przez księży. Kościół w Polsce paląco potrzebuje dziś wielkiej modlitwy. Dlatego zapraszamy Was na kolejne wydarzenie „POLSKA POD KRZYŻEM „ – 14.09. w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wielka akcja modlitewna odbędzie się na lotnisku Włocławek-Kruszyn.W naszej parafii modlitwę rozpoczniemy w sobotę 14.09 o g. 17.00. Program wywieszony jest w gablotce.
 9. W liturgii Kościoła w tygodniu wspominać będziemy:
  Dzień Data Ikona Wspomnienie
  Piatek 13.09

  Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  Sobota 14.09

  Swieto podwyższenia Krzyża Pańskiego
 10. Intencje mszalne:
  Dzień Gdzie Godzina Intencja
  Poniedziałek, 9.09 Czapielsk 08:00 Intencja wolna;
  Wtorek, 10.09 Buszkowy 18:00 +Jan Gaładyk – 7 r. śm.;
  Środa, 11.09 Czapielsk 18:00 Intencja wolna;
  Czwartek, 12.09 Buszkowy 18:00 Intencja wolna;
  Piątek, 13.09 Czapielsk 18:00 Za parafian;
  Sobota, 14.09 Czapielsk 18:00 +Bernardyna i Feliks, +Kazimierz i Genowefa i zmarli z rodzin z obojga stron;
  Niedziela, 15.09 Czapielsk 8:30 ++z rodzin: Kamińskich i Wielgusiak;
  Niedziela, 15.09 Buszkowy 9:45 Dziękczynno – błagalna z okazji urodzin /Julii, Marty i Marka/ z prośbą o…;
  Niedziela, 15.09 Czapielsk 11:00 +Marianna Wroble, +Marcia Horne;

Ks. Andrzej Wilczewski – Proboszcz

Author: Parafia Czapielsk

Comments are disabled.