Ogłoszenia Duszpasterskie 02.04.2023

2 kwietnia 2023

Czapielsk-Buszkowy, dn. 2.04.2023 r.

1. Dziś jest VI Niedziela Wielkiego Postu – NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ – kiedy to przeżywamy radosne chwile uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
    2. Kończymy dzisiaj rekolekcje wielkopostne w naszej parafii.
    3. Dzisiaj też przypada 18 rocznica powrotu do Domu Ojca papieża Jana Pawła II.
    4. Przed nami Wielki Tydzień. Przeżyjmy go godnie, po chrześcijańsku. Znajdźmy czas na medytację męki Zbawiciela. Wielki Czwartek, Piątek i Sobota, to trzy najważniejsze dni powszednie roku. Niechaj będą dla nas czasem uczestniczenia w misterium paschalnym Chrystusa.
    5. Jutro w W. Poniedziałek msza św. odprawiona zostanie rano o g. 8.30.
    6. W Wielkim Tygodniu okazja do spowiedzi św. będzie w W. Wtorek w Buszkowie i w W. Środę w Czapielsku od godz. 17.30
    7. W Wielką Środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy;
    8. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa.
      W tym dniu nie będzie okazji do spowiedzi.
      Msza Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 17.oo w Buszkowie , a o godz. 18.15 w Czapielsku . Potem nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.oo.
    9. Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa.
      Jedyny dzień w roku kiedy nie sprawuje się mszy św.
      Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od 9.3o
      Liturgia Wielkiego Piątku będzie sprawowana o godz. 17.oo w Buszkowie a o godz. 18.15 w Czapielsku , następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja do godz. 22.oo. Wspólne śpiewanie Gorzki Żali będzie o godz. 21.oo. Od zakończenia liturgii Wielkopiątkowej aż do końca adoracji będzie jeszcze okazja do spowiedzi św.
      W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; obowiązek abstynencji od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 lat i post ścisły/ trzy posiłki w tym jeden do syta/ od 18 do 60 lat. W Wielką Sobotę zachowujemy post tradycyjny / nie jemy mięsa/ aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

10. Wielka Sobota
      – Liturgia Światła i Chrzcielnaprzynosimy ze sobą świece !
      Wigilię Paschalną obchodzoną w świętą noc Zmartwychwstania Pańskiego uważa się za ‘matkę wszystkich świętych wigilii’ /św.Augustyn/ Kościół czuwając oczekuje Zmartwychwstania Chrystusa i obchodzi je w sakramentach. Dlatego cały obchód tej świętej Wigilii powinien odbyć się w nocy tzn. rozpocząć się po zapadnięciu nocy i zakończyć się przed świtem dnia niedzielnego.
      Wielkosobotnia Liturgia rozpocznie się o godz. 21.oo w kościele parafialnym w Czapielsku i zakończy się uroczystą Procesją Rezurekcyjną wokół kościoła. Przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Wigilię Paschalną.Adoracja przy Grobie Pańskim będzie od godz. 18.oo do 20.3o.

Święcenie pokarmów w Buszkowie o godz.10.oo i 10.30 a w Czapielsku o godz. 11.oo i 11.30

11. W Niedzielę Wielkanocną – 9 kwietnia – Msza św. w Buszkowie odprawiona zostanie o godzinie 10.oo a w Czapielsku o godz. 8.30 i 11.3o tak samo w Poniedziałek – Drugi Dzień świąt msze święte sprawowane będą według stałego niedzielnego porządku .
    12. Intencje mszalne;
      pon. 3.04 g. 8.30 – o zdrowie dla Hanny;
      wt. 4.04 g. 18.oo – o zdrowie dla Janiny;
      śr. 5.04 g. 18.oo – o wolność od wszelkich uzależnień i lęków;
      W. Czwartek 6.04
      g. 17.oo/B/ – o nowe powołania kapłańskie;
      g. 18.15/C/ – Dziękczynna za dar kapłaństwa;
      Liturgia Wielkiego Piątku – 7.04
      g. 17.oo Buszkowy,
      g. 18.15 – Czapielsk;
      Wielka Sobota 8.04 – Liturgia Światła i Chrzcielna
      g.21.oo – kościół parafialny;
      Ndz. Wielkanocna 9.04
      g. 8.30 – za parafian;
      g. 10.oo +Jerzy – 2 r. śm. i Zofia Śpiewak;
      g. 11.30 – w pewnej intencji;
      Pon. Wielkanocny – 10.04
      g. 8.30 +Edmund Laskowski i rodzice z obu stron;
      g. 10.oo – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski i Boże błogosławieństwo dla rodziny;
      g. 11.30 – Dziękczynno-błagalna z okazji 30 urodzin Patryka z prośbą o wszelkie łaski i błogosławieństwo Boże.

Ks.Andrzej Wilczewski – proboszcz