Ogłoszenia Duszpasterskie 6.03.2022

6 marca 2022

Czapielsk-Buszkowy, dn. 06.03.2022 r.

1. Dzisiaj jest I Niedziela Wielkiego Postu
    2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca – wymiana tajemnic Żywego Różańca.
    3. Jutro w poniedziałek – 07.03 – msza św. odprawiona zostanie rano o 8.30.
    4. W tym tygodniu we wtorek 8 marca młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Uroczystość będzie miała miejsce w parafii św. Floriana w Kolbudach o godz. 18.oo. W tym dniu Mszy św. o g. 18.oo w Buszkowie nie będzie.
    5. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi krzyżowej będzie odprawiane w każdy piątek w Buszkowie o g. 17.oo; w Czapielsku po wieczornej Mszy św. (ok.18.3o). Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę po mszy św. o godz. 11.3o ( ok. 12.3o) w Czapielsku; w Buszkowie przed mszą św. o godz. 9.45. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    6. W zeszłą niedzielę i w Środę Popielcową na pomoc dla Ukrainy zebraliśmy sumę 2253 zł. Bóg zapłać!!!
    7. W imieniu Caritas zapraszamy do zbiórki na rzecz poszkodowanych w czasie trwającej wojny na Ukrainie. Zebrane produkty zostaną przekazane osobom, które już dotarły do naszej diecezji oraz dostarczone na terytorium przygraniczne. Przygotowujemy się do systematycznej i długoterminowej pomocy. Poniżej lista produktów o które prosimy:
      – żywność z długim terminem przydatności do spożycia
      – środki czystości
      – środki higieniczne
      – produkty dla dzieci typu: pampersy, chusteczki nawilżające, płyn do mycia, kaszki, słoiczki
      – koce, śpiwory, ręczniki, poszewki, kołdry – tylko NOWE !!!
      – środki opatrunkowe.
    8. Informacje o możliwych miejscach zakwaterowania (parafia; osoba do kontaktu; telefon; mail; adres; liczba miejsc), które mogłyby zostać udostępnione uchodźcom z Ukrainy prosimy przesyłać na adres: cwgdansk@caritas.gda.pl Zależnie od rozwoju sytuacji i napływu uchodźców będziemy się indywidualnie kontaktować ze zgłoszonymi parafiami.
    9. Można także wpłacać środki pieniężne:
      Bank Millenium S.A. : 73 1160 2202 0000 0000 4857 0494
      Z dopiskiem: Ukraina
      czw.10.03 g.18.oo +Lech Gradowski- w miesiąc po śmierci;
      pt.11.03 g.18.oo – za parafian;
      sob. 12.03 g.18.oo +Ks. Janusz Rekowski – w rocznicę śmierci – od Żywego Różańca;
      Ndz.13.03
      g.8.30 +Agnieszka i Bolesław Lejk;
      g. 10.oo +Paweł Bartoszek – 2 r. śm.;
      g.11.30 +Żegarski Wiesław – 10 r.śm.;
    11. Wszystkie informacje dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiaczapielsk.pl oraz w gablotce ogłoszeń parafialnych.