Ogłoszenia Duszpasterskie 05.12.2021

5 grudnia 2021

Czapielsk-Buszkowy, dn. 5.12. 2021 r.

1. Dziś II niedziela Adwentu – obchodzimy odpust ku czci św. Mikołaja Biskupa, patrona naszej parafii. Msza św. odpustowa odprawiona będzie o g. 11.30. Obchodzimy też dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.
    2. Jutro w poniedziałek – 6.12. msza św. odprawiona będzie rano o g. 8.30.
    3. W środę – 8.12 – obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W dniu uroczystości obchodzimy “Godzinę Łaski” to 60 minut między godziną 12.00, a 13.00 w dniu 8.12. Jeżeli nie możemy pomodlić się w wyznaczonej godzinie, to możemy to uczynić w tym dniu w dowolnej godzinie. Forma jest dowolna, cennymi elementami jest modlitwa za grzeszników. Można spędzić ten czas na różańcu lub odmówić litanię do Niepokalanego Poczęcia NMP.
    4. Msza św. roratnia będzie sprawowana od wtorku do piątku o g 18.00 – serdecznie zapraszam do udziału zwłaszcza dzieci z rodzicami.
    5. W środę po wieczornej mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    6. Tradycyjnie już w czasie Adwentu jest do nabycia wigilijna świeca „CARITAS” – mała w cenie 6 zł. duża 16 zł. Ten dar naszego Serca jest przeznaczony na pomoc dla dzieci z ubogich rodzin.
    7. Opłatek na stół wigilijny otrzymać można w zakrystii po mszach św. w niedzielę jak i w dni powszednie.
    8. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie za wsparcie parafii przez ofiary składane na konto parafialne czy indywidualnie na tacę. Dzięki temu między innymi można było zakupić część pelletu, potrzebnego do ogrzewania.
      Wtorek – 7.12 – Św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła;
      Środa – 8.12 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
    10. Intencje mszy św.;
      pon. 6.12. g. 8.30 – o zdrowie dla ks. Mariana;
      środa 8.12. g.18.00 +Albin Rohde – o zbawienie;
      pt. 10.12 g.18.00 – o zdrowie dla Dagmary;
      sob.11.12 g.18.00 – za parafian;
      ndz.12.12
      g. 8.30 +Alojzy Golnau i zmarli z rodziny;
      g. 10.00 +Stanisław Wasilewski;
      g. 11.30 – dziękczynno-błagalna w 27 rocznicę ustanowienia nadzwyczajnym szafarzem Eucharystii – o łaski i błogosławieństwo Boże.