Ogłoszenia Duszpasterskie 1.05.2022

1 maja 2022

Czapielsk-Buszkowy 1.05.2022 r.

Dzisiaj jest III Niedziela Wielkanocna – rozpoczynamy Tydzień Biblijny

1. Jutro w poniedziałek -2.05 – msza św. odprawiona zostanie rano o g.8.30. Dzień 2 maja jest od 2004 roku Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieśmy tego dnia biało-czerwone flagi, dając wyraz dumy, że jesteśmy Polakami!
    2. Miesiąc maj jest szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe odprawiane będą w dni powszednie po mszy św. wieczornej a w niedziele i święta zwyczajem lat poprzednich w Buszkowie przed mszą św. o g. 9.45 natomiast w Czapielsku po mszy św. o g. 11.30.
    3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Okazja do spowiedzi św. w czwartek o g. 17.40 w Buszkowie a w piątek o g. 17.40 w Czapielsku.
    4. W czwartek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od g.18.45 do 19.45, w pierwszy piątek Nabożeństwo do N.S.P.Jezusa a w pierwszą sobotę do Niepokalanego Serca N.M. Panny.
    5. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w pierwszy piątek od g. 9.30.
    6. We wtorek – 3 maja – obchodzimy uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI, GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI. Msze święte w tym dniu sprawowane będą w porządku niedzielnym /Czapielsk g. 8.30 i 11.30 ; Buszkowy g. 10.oo; / W tym dniu obchodzimy też 231- ą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja (1791r.). Po mszy św. nastąpi odnowienie milenijnego aktu oddania Polski Najświętszej Maryi Pannie. W tym dniu modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę. Obowiązuje udział we mszy św.
    7. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca maja – wymiana tajemnic Żywego Różańca
    8. W liturgii tygodnia wspominamy:
      poniedziałek – 2.05 – Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
      wtorek – 3.05 – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski
      Środa – 4.05 – Św. Floriana ,męczennika
      Piątek – 6.05 – Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba
      wtorek 3.05
      g. 8.30 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Zygmunta w dniu urodzin;
      g. 10.oo +Stefania i Władysław Dawidowscy; +Helena i Ryszard Zielonka;
      g. 11.30 – Dziękczynno-błagalna w 4 rocznicę ślubu Anny i Patryka z prośbą o wszelkie łaski i Boże błogosławieństwo;
      piątek 6.05 g.18.oo – za parafian;
      sobota 7.05 g.18.oo +Marcin Borzeszkowski;
      niedziela 8.05
      g. 8.30 +Józef Śpiewak i rodzice z obu stron;
      g. 10.oo +Jan Mądrzejewski – 10 r.śm.;
      g. 11.30 – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla córki Marty w 14 urodziny;

Ks.Andrzej Wilczewski- proboszcz