Ogłoszenia Duszpasterskie 11.02.2024

Utworzone przez: Administrator

11 lutego 2024

Czapielsk-Buszkowy, dn. 11.02.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziś VI Niedziela Zwykła
  2. Jutro w poniedziałek – 12.02 – msza św. odprawiona zostanie rano o 8.30.
  3. 14 lutego w Środę Popielcową rozpoczynamy nowy okres Liturgiczny – Wielki Post – jest to czas poprzedzający i przygotowujący obchodzenie Paschy. Czas słuchania Słowa Bożego i nawrócenia, przygotowania do chrztu i obchodzenia jego pamiątki, pojednania z Bogiem i braćmi, częstego uciekania się do „ broni pokuty chrześcijańskiej” tzn. modlitwy, postu i jałmużny. Wielki Post trwa od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy Pańskiej włącznie, czyli do rozpoczęcia Świętego Triduum Paschalnego.
   W Środę Popielcową msze św. wraz z aktem pokutnym posypania głów popiołem będą sprawowane w Buszkowie o godz. 17.oo a w Czapielsku o godz. 18.20. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Cały okres Wielkiego Postu jest także czasem zakazanym dla zabaw.
  4. Na 16 czerwca planowany jest w naszej archidiecezji Marsz dla życia oraz Festiwal dla życia – są to dwie ewangelizacyjne inicjatywy, które mają na celu radosną promocję życia i rodziny w sposób, w jaki pojmuje je Kościół katolicki. Organizatorzy przygotowują koncerty, spotkania ze znanymi mówcami, atrakcje dla dzieci i wiele innych. W Środę Popielcową, po Mszy św. składając ofiarę do puszki, będzie można wesprzeć finansowo organizację tego wydarzenia. Dziękując za wszystkie ofiary, prosimy też o modlitwę w intencji dzieła. Więcej szczegółów na stronie: www.walentynkadlazycia.pl
  5. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi krzyżowej będzie odprawiane w każdy piątek w Buszkowie o g. 17.oo; w Czapielsku po wieczornej Mszy św. (ok.18.3o). Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę po mszy św. o godz. 11.3o( ok. 12.3o) w Czapielsku; w Buszkowie przed mszą św. o godz. 9.40. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Od Środy Popielcowej do Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  7. W Środę Popielcową nie ma spotkania z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania.
  8. Intencje Mszalne:
   pon.12.02 g.8.30 + Katarzyna i Jan Duży;
   wt.13.02 g. 18.oo + Wasiluk Józef;
   czw.15.02 g.18.oo + Brodowicz Marian;
   pt. 16.02 g. 18.oo + Mirosław Pora;
   sob.17.02 g.18.oo – za parafian;
   Ndz. 18.02
   g.8.30
   + Barbara Serafińczuk;
   g.10.oo + Artur Mądrzejewski -1r.śm.;
   g.11.30 – Dziękczynno-błagalna w intencji Domowego Kościoła o łaski i błogosławieństwo Boże;

Ks. Andrzej Wilczewski – proboszcz