Ogłoszenia Duszpasterskie 12.06.2022 – UWAGA, procesja Bożego Ciała na terenie Czapielska

12 czerwca 2022

Czapielsk – Buszkowy, 12.06.2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
    2. Jutro msza św. odprawiona będzie rano o g.8.30.
    3. W związku z procesją w uroczystość Bożego Ciała, w najbliższy czwartek bardzo proszę o zgłoszenie się chętnych dzieci do udziały w niej. Dzieci Komunijne i Rocznicowe biorą udział w procesji . Wzorem ubiegłego roku dziewczynki będą sypały kwiatki. Próba sypania kwiatków w środę o g.17.30 w Buszkowie.
    4. Ważną sprawą jest też zabezpieczenie procesji od strony bezpieczeństwa.
    5. Bardzo serdecznie też proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji. Pierwszy ołtarz /Domowy Kościół/, drugi ołtarz /Babidół/, trzeci ołtarz – /Czapielsk/, czwarty ołtarz /Marszewska Kolonia/.
    6. Arcybiskup Tadeusz Wojda udzielił osobom przebywającym w granicach archidiecezji gdańskiej 17 czerwca – piątek po Bożym Ciele – dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby pomodlili się tego dnia w intencjach Ojca Świętego Franciszka.
    7. Intencje mszalne;
      pon.13.06 g.8.30 – Dziękczynno-błagalna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla Bożeny.;
      wt.14.06 g.18.oo +Rafał Borski – 30 dzień po śmierci;
      śr. 15.06 g.18.oo +Bogdan – 12 r.śm.;
      czw. /Uroczystość Bożego Ciała/
      g.9.oo – Dziękczynno-błagalna w dniu imienin Aliny z prośbą o wszelkie łaski i błogosławieństwo Boże;
      pt.17.06 g.18.oo – w dniu urodzin Antoniny-dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże;
      sob. 18.06 g.18.oo – dziękczynno-błagalna w 40 rocznicę urodzin Elżbiety z prośbą o błogosławieństwo;
      ndz. 19.06
      g.8.30 +ks. Marian Szlagowski /greg/;