Ogłoszenia Duszpasterskie 12.09.2021

12 września 2021

Czapielsk – Buszkowo 12.09.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj jest XXIV Niedziela Zwykła w ciągu roku. Przeżywamy dzisiaj w Kościele, ,długo oczekiwany ,ze względu na pandemię przełożony z zeszłego roku na rok bieżący dzień beatyfikacji sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.
    2. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci i młodzież.
    3. Jutro – poniedziałek – msza św. odprawiona zostanie rano o g. 8.30
    4. W piątek – 17.09. przypada kolejna 82 już tragiczna rocznica agresji Związku Sowieckiego w 1939 r. na Polskę –Dzień Golgoty Wschody; Światowy Dzień Sybiraka. Pamiętajmy w modlitwach o poległych żołnierzach i o cywilnych ofiarach sowieckiego terroru na okupowanych polskich Kresach.
    5. Przyszła niedziela będzie trzecią niedzielą miesiąca. Złożone ofiary na tacę inwestycyjną przeznaczone będą na prace remontowe-naprawa okien w kościele. Bóg zapłać!!!!!
    6. Spotkanie z Rodzicami i dziećmi chcącymi przystąpić do I Komunii Św. odbędzie się w przyszłą niedzielę tj. 19.09.2021 r. bezpośrednio po mszy o godz. 11.3o w Kościele Parafialnym w Czapielsku.
    7. Zapisy kandydatów do bierzmowania w dzisiejszą /12.09/ i przyszłą niedzielę/19.09/ po mszach św. w zakrystii.
      Poniedziałek – 13.09 – Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora kościoła.
      Wtorek – 14.09 – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
      Środa – 15.09 – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej