Ogłoszenia Duszpasterskie 14.11.2021

Utworzone przez: Administrator

14 listopada 2021

Czapielsk-Buszkowy, dn. 14.11. 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj mamy XXXIII Niedzielę Zwykłą – Światowy Dzień Ubogich.
  2. Za tydzień w niedzielę – 21.11 – obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, – ostatnia niedziela przed Adwentem.
  3. Jutro w poniedziałek msza św. odprawiona zostanie rano o g. 8.30
  4. Przez cały listopad po każdej mszy św. modlimy się w wypominkach za naszych zmarłych. Wypominki za zmarłych można składać przez cały listopad do puszki wystawionej przy ołtarzu, natomiast wypominki roczne składać można w zakrystii po mszach św.
  5. W środę po wieczornej mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla. Wszystkie dzieci są proszone o przyjście do Kościoła Parafialnego w Czapielsku na Mszę Św. o godz. 11:30 w koronach. Oczywiście Rodzice również mogą. Najładniejsze będą nagrodzone. Najbardziej preferowane będą korony zrobione samodzielnie. Pomyślcie, jaką koroną chcielibyście ofiarować Chrystusowi i taką zróbcie. Rodzice oczywiście mogą pomóc o ile nie będą robili korony dla siebie.
  7. Jak zauważyliście od jakiegoś czasu na mszy w Czapielsku o godz. 11:30 dla dzieci chętnych do śpiewania jest ustawiony mikrofon przed pierwszą ławką. Nie jest to mikrofon wyłącznie dla dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św. Zachęcamy wszystkie chętne do śpiewania dzieci do podejścia przed mszą i zajęcia miejsc w pierwszej ławce. Jeżeli będzie więcej chętnych ustawimy drugi mikrofon. Warto spróbować swoich sił w śpiewaniu na chwałę Pana, bo jak mówił Św. Augustyn: „kto śpiewa ten modli się podwójnie”. Pieśni śpiewane na Mszy Św. ćwiczymy przed mszą o 11:30 w każdą niedzielę. Wystarczy przyjść 10 minut wcześniej aby zapoznać się z tekstami.
  8. W liturgii tygodnia wspominać będziemy:
   środa – 17.11 – Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
   czwartek – 18.11 – Błog. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
   sobota – 20.11 – Św. Rafała Kalinowskiego ,prezbitera
  9. Intencje na nadchodzący tydzień:
   pon.15.11 g.8.30+Marta ,Władysław i zmarli z
   rodziny z obu stron;
   niedziela 21.11
   g. 8.30-za parafian;
   g.10.oo+Tadeusz Śpiewak;
   g. 11.30 –za dusze w czyśćcu cierpiące;

Ks. Andrzej Wilczewski – proboszcz