Ogłoszenia duszpasterskie 16.05.2021

Utworzone przez: Ksiądz Proboszcz

18 maja 2021

Czapielsk-Buszkowy  16.05.2021 r.

Dzisiaj  jest  VII  Niedziela Wielkanocna     –   UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA       PAŃSKIEGO

1. Nabożeństwa  majowe  odprawiane  są  w  dni  powszednie  po mszy św. wieczornej   a  w  niedziele  i  święta  w  Buszkowie  przed    mszą  św. o g. 9.35,  natomiast  w  Czapielsku  po  mszy  św. o  godz.  11.oo.
  2. Transmisja  Mszy  św. dzisiaj  o  g. 11.oo  na  parafialnej  stronie  internetowej:  www.parafiaczapielsk.pl
  3. W tym roku I Komunia Św. będzie  w  sobotę  29. Maja  w  dwóch  grupach: pierwsza  o  g. 9.30 ,  druga  o g. 12.oo.  Trzecia  grupa  dzieci  przystąpi  do  pierwszej  Komunii  Św.  w  sobotę 12. czerwca br.
  4. Dnia 30 maja – niedziela – na Mszy Św. o godz. 11.oo   w Kościele Parafialnym odbędzie się  uroczystość  Rocznicy  dzieci, które w zeszłym roku w grupach przystępowały do swojej  I  Komunii  Św.  Proszę Rodziców i dzieci o przybycie na spotkanie organizacyjne w  dniu  23 maja  zaraz po mszy św. o godz. 11.oo,  jeszcze przed spotkaniem P. Doroty z dziećmi  przygotowującymi  się do tej uroczystości w tym roku. Uroczystość oczywiście będzie  musiała  zostać  zorganizowana  w obowiązującym  reżimie  sanitarnym.
  5. W  poniedziałek  17.05  msza  św.  zostanie  odprawiona  rano o  godz. 8.30, również w środę  19. Maja  – rocznica  święceń  kapłańskich  –  nie  będzie  wieczornej  mszy św. o g. 18.oo  tylko  rano  o  g. 8.30.
  6. Dzisiaj trzeci  dzień  Nowenny  do  Ducha  Świętego.
  7. Dzisiaj  też  swoje święto  obchodzi  Straż  Graniczna  RP. Pamiętajmy  w  modlitwie  o  tych, którzy  strzegą  bezpieczeństwa  naszych  granic  a  tym samym i  naszego  bezpieczeństwa.
  8. W przyszłą niedzielę 23. Maja będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania  Ducha  Świętego.
  9. Serdeczne  podziękowania  składam wszystkim  ofiarodawcom, którzy  w  tym  trudnym  dla  nas  wszystkich  czasie  pandemii  wspierają  parafię  ofiarami  składanymi  w  kościele, czy  też wpłacanymi  na  konto  naszej  parafii.
  10. Intencje  mszalne: niedziela  23.05. – Zesłanie  Ducha  Świętego –  g. 8.30+Leokadia i Marian  Błacha;  g. 9.45- za  parafian;  g. 11.oo+Piotr  – 10 r.śm  i  Danuta  Świąder oraz  rodzice  z  obu  stron;
  11. W  zeszłym  tygodniu  do  wieczności  odeszła  nasza parafianka śp. Renata  Pawłowska z  Babiegodołu. Pogrzeb  we  wtorek 18.05 o g. 12.oo./msza św./  Zmarłą  polecamy  Bożemu  Miłosierdziu.

Ks. Andrzej  Wilczewski