Ogłoszenia Duszpasterskie 16.10.2022

16 października 2022

Czapielsk- Buszkowy, dn. 16.10.2022 r.

1. Dziś XXIX Niedziela Zwykła
    2. W dzisiejszą niedzielę 16 października obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Tegoroczne hasło nawiązuje do tytułu encykliki Veritatis Splendor św. Jana Pawła II. Słowa encykliki mogą pomóc współczesnemu człowiekowi odkryć sens istnienia, swojego powołania oraz wesprzeć w podejmowaniu ważnych życiowo wyborów. Jak co roku będzie można złożyć do puszki przeznaczoną na finansowanie programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
    3. W środę 19.X obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.
      Poniedziałek- 17.X – wspominamy Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
      Wtorek – 18.X – Święto Św. Łukasza Ewangelisty
      środa – 19.X – Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych
      czwartek – 20.X – Świętego Jana Kantego ,prezbitera
      sobota – 22.X – Świętego Jana Pawła II, papieża
    1. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę po Mszy o godz. 11.30. Zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej.
    2. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od g.18.45 do 19.45 w kościele parafialnym.
    3. Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pośród starań o miejsca spoczynku naszych bliskich nie zapominajmy, że jedynie skuteczną i potrzebną dla nich dziś pomocą jest msza święta, modlitwa, Komunia święta, zyskiwanie odpustów. Te duchowe dary są najważniejsze i wyprzedzać powinny starania o zewnętrzny wystrój grobu.. Zmarli pragną jedynie ofiar duchowych – Bożego Miłosierdzia o które powinniśmy się nieustannie modlić. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii po mszach św.
    4. Wypominki roczne- proszę wyraźnie zaznaczyć na kartce- i składać osobno w zakrystii. Za zmarłych poleconych w tych wypominkach modlić się będziemy przez cały rok.
    5. Dzisiaj jest trzecia niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę inwestycyjną przeznaczone będą na prace remontowe. Bóg zapłać!!!