Ogłoszenia Duszpasterskie 17.10.2021

17 października 2021

Czapielsk- Buszkowy, dn. 17.10.2021 r.

1. Dziś XXIX Niedziela Zwykła
    2. We wtorek 19.X obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.
      Poniedziałek – 18.X – Święto Św. Łukasza Ewangelisty
      Wtorek – 19.X – Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych
      Środa – 20.X – Świętego Jana Kantego, prezbitera
      piątek – 22.X – Świętego Jana Pawła II, papieża
    4. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę po Mszy o godz. 11.30. Zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej.
    5. Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pośród starań o wystrój grobów naszych bliskich nie zapominajmy, że jedynie skuteczną i potrzebną dla nich dziś pomocą jest msza święta, modlitwa, Komunia święta, zyskiwanie odpustów. Te duchowe dary są najważniejsze. Zmarli pragną jedynie ofiar duchowych – Bożego Miłosierdzia o które powinniśmy się nieustannie modlić. Wypominki za zmarłych można składać do puszki lub w zakrystii /za zmarłych modlimy się przez cały miesiąc listopad/ .Kartki na wypominki wyłożone są przy wejściu do kościoła. Wypominki roczne – proszę wyraźnie zaznaczyć na kartce – i składać osobno w zakrystii. Za zmarłych poleconych w tych wypominkach modlić się będziemy przez cały rok.
    6. Dzisiaj jest trzecia niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę inwestycyjną przeznaczone będą na prace remontowe. Bóg zapłać!!!
    7. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 498 zł na fundusz stypendialny, za wszystkie złożone ofiary – w imieniu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, składamy Serdeczne Bóg Zapłać!
      wt.19.10 g.18.oo-Dziękczynno-błagalna w dniu urodzin;
      śr. 20.10 g.18.oo+Edmund Wyżlic – od Żywego Różańca; czw.21.10 g.18.oo+Gerard Kowalke-o zbawienie;
      pt.22.10 g.18.oo –za parafian;
      sob.23.10 g.18.oo+Wojciech Weseliński – 30 dzień po śmierci;