Ogłoszenia Duszpasterskie 19.06.2022

19 czerwca 2022

Czapielsk – Buszkowy, dn. 19.06. 2022 r.

Dziś jest XII Niedziela Zwykła.

1. Jutro w poniedziałek msza św. odprawiona będzie rano wyjątkowo o g. 8.oo.
    2. W czwartek – 23.06 – obchodzimy Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Jest to Dzień Ojca. W tradycji ludowej z dniem narodzin Jana Chrzciciela wiąże się zwyczaj błogosławienia rzek i jezior celem uproszenia opieki dla korzystających z wypoczynku nad wodą. Trzeba jednak przypomnieć, że ufność pokładana w Bogu nie zwalnia od roztropności i ostrożności w korzystaniu z wypoczynku nad wodą.
    3. W piątek – 24.06 – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam dzieci i młodzież na mszę św. o g.18.oo na której podziękujemy za miniony rok szkolny i będziemy modlić się o dobre i bezpieczne wakacje. Z racji uroczystości nie obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
      pon. 20.06 g. 8.oo +Genowefa Pikulska;
      wt. 21.06 g. 18.oo – za parafian;
      śr. 22.06 g. 18.oo – Dziękczynno-błagalna w 18. urodziny Pauliny z prośbą o dalsze łaski i Boże błogosławieństwo;
      czw. 23.06 g. 18.oo – w pewnej intencji znanej Panu Bogu;
      pt. 24.06 g. 18.oo – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Janiny;
      sob. 25.06 g. 18.oo +Jan , Janina i Jan z rodziny Michalak;
      Ndz. 26.06
      g. 8.30 +Waldemar Erdmann, +Jerzy Kryszyński +Klara Kryszyńska /matka/;
      g. 10.oo +Paweł Bartoszek;
      g. 11.30 +Ks. Marian Szlagowski /greg./
    5. Serdeczne podziękowania składam wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i bezpiecznego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała.
    6. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom oraz naszym parafianom życzę ładnej pogody i Bożego błogosławieństwa.

Ks. Andrzej Wilczewski- proboszcz