Ogłoszenia Duszpasterskie 21.11.2021

23 listopada 2021

Czapielsk-Buszkowy, dn. 21.11. 2021 r.

1. Dzisiaj jest XXXIV Niedziela Zwykła – ostatnia Niedziela roku kościelnego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

2. Za tydzień – 28.11 – pierwsza Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok kościelny i duszpasterski.

3. W środę po wieczornej mszy św. Nowenna do Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W każdy czwartek od godziny 18.45 do 19.45 jest w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu. Na początku odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego, pozostały czas przeznaczony jest na indywidualną adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu. Zapraszam wszystkich parafian – niech Chrystus ukryty w Hostii nigdy nie będzie sam.

5. Po mszy świętej poświęcę opłatki na stół wigilijny. Jeśli tylko będzie to możliwe, zwyczajem lat poprzednich będą one roznoszone po parafii. Od następnej niedzieli będzie można też zaopatrzyć się w opłatki w zakrystii kościoła po mszach św. w niedzielę i dni powszednie. Zadbajmy o osoby starsze, chore, samotne, które z wiadomych względów nie wychodzą z domu aby im też opłatek donieść.

Poniedziałek – 22.11 – Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
Środa – 24.11 – Św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

7. Jutro msza św. odprawiona zostanie rano o g. 8.30.

pon. 22.11 g.8.30 – za parafian;
wt. 23.11 g.18.oo +Jan i Genowefa;
Sob. 27.11 g.18.oo – za parafian;
Ndz. 28.11 g.8.30 +Edmund Laskowski i rodzice z
obu stron; g. 10.oo+ Stefania i Leon; +Bogumiła i Czesław i zmarli z rodziny;
g. 11.30 Dziękczynna za otrzymane łaski w dniu urodzin Grzegorza i Franciszka z prośbą o wszelkie łaski i Boże błogosławieństwo;

Ks. Andrzej Wilczewski-proboszcz