Ogłoszenia Duszpasterskie 22.10.2023

Utworzone przez: Administrator

22 października 2023

Czapielsk-Buszkowy, dn. 22.10.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziś XXIX Niedziela Zwykła – Światowy Dzień Misyjny –początek Tygodnia Misyjnego.
  2. Jutro w poniedziałek msza św. odprawiona będzie rano o g.8.30
  3. W liturgii tygodnia wspominać będziemy:
   sobotę – 28.X – Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. – jest to dzień imienin Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC Metropolity Gdańskiego- pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  4. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci do przyszłego wtorku /31.10/ – po wieczornej mszy świętej. W niedzielę po Mszy św. o g. 11.30.Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
  5. Dokonałem podziału grupy dzieci chętnych do przystąpienia do I Komunii Św. Postanowiłem, że uroczystość dzieci z klasy III szkoły w Buszkowie odbędzie się o godz. 10.00, a dzieci z innych szkół o godz. 12.00. Jeśli ktoś chciałby zmienić godzinę, to proszę to uzgadniać z P. Dorotą. O godz. 10.00 do swojej I Komunii Św. przystąpi 12 dzieci, a o godz. 12.00 dziesięcioro.”
  6. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych – 1 listopada /w przyszły środę / w następną niedzielę 30 października nie będzie spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Jednakże msza św. dla dzieci będzie tak jak w każdą niedzielę o godz. 11:30.
  7. W przyszłą środę – 1 XI – będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych, msze św. sprawowane będą tak jak w niedzielę – g. 10.oo – Buszkowo; 8.30 i 11.3o – Czapielsk. Bezpośrednio po mszy św. około g. 12.3o. na naszym cmentarzu odbędzie się procesja z pięcioma stacjami. Przypominam, że jest to święto nakazane- obowiązuje nas udział we Mszy Św. tak jak w niedzielę.
  8. Odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który przy spełnieniu zwykłych warunków, celem okazania pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym w poszczególnych dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych. Odpust zupełny w Dzień Zaduszny może uzyskać wierny, który przy spełnieni zwykłych warunków, celem okazania pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym w dzień wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych nawiedzi pobożnie kościół lub kaplicę i odmówi tam: Ojcze Nasz… i Wierzę w Boga… .
   Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
   a)
   Stan łaski uświęcającej
   b)
   Komunia Eucharystyczna
   c)
   Modlitwa w intencjach Ojca Świętego( Ojcze nasz… i Zdrowaś Maryjo.. lub inna. )
   d)
   Wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego
   e)
   Wypełnienie jednej z czynności obdarzonej odpustem:/od 1 do 8 listopada- nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych przynajmniej w myśli; w dzień Zaduszny – nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie: Ojcze nasz.. i Zdrowaś Maryjo…/
  9. Wypominki za zmarłych można składać do puszki wystawionej przy ołtarzu, natomiast wypominki roczne składać można w zakrystii po mszach św.
  10. Intencje mszalne:
   pon.23.10 g.8.30 – za parafian;
   czw. 26.10 g.18.oo Marian Brodowicz;
   pt.27.10 g.18.oo +Genowefa;
   sob.28.10 g.18.oo – za parafian;
   Ndz. 29.10
   g.8.30 +Hubert Rybakowski;
   g.10.oo +Tadeusz Śpiewak;
   g.11.30 – w intencjach Żywego Różańca z Czapielska;

Ks. Andrzej Wilczewski – proboszcz