Ogłoszenia Duszpasterskie 24.10.2021

24 października 2021

Czapielsk-Buszkowy, dn. 24.10. 2021 r.

1. Dziś XXX Niedziela Zwykła – Światowy Dzień Misyjny –początek Tygodnia Misyjnego.
    2. Jutro w poniedziałek msza św. odprawiona będzie rano o g.8.30
      Czwartek – 28.X – Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
    4. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych ,młodzieży i dzieci do soboty – po wieczornej mszy świętej. W niedzielę po Mszy św. o g. 11.30.Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
    5. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych – 1 listopada /w przyszły poniedziałek / w następną niedzielę 31 października nie będzie spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Jednakże msza św. dla dzieci będzie się tak jak w każdą niedzielę o godz. 11:30. Natomiast w kolejną niedzielę 7 listopada P. Dorota zaprasza Rodziców wraz z dziećmi na spotkanie w sprawach organizacyjnych I Komunii Św. do Kościoła na godz. 10:45. Kolejne spotkania z dziećmi będą się już odbywały w każdą niedzielę, jak ustaliliśmy o godz. 10:40, na plebanii ze względu na coraz niższą temperaturę otoczenia.
    6. W przyszły poniedziałek – 1 XI – będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych, msze św. sprawowane będą tak jak w niedzielę – g. 10.oo – Buszkowo; 8.30 i 11.3o – Czapielsk. Bezpośrednio po mszy św. około g. 12.3o. na naszym cmentarzu odbędzie się procesja z pięcioma stacjami. Przypominam, że jest to święto nakazane- obowiązuje nas udział we Mszy Św. tak jak w niedzielę.
    7. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zamarłych, mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust:
      ) zupełny w dniach od 1 do 8 listopada:
      b)
      częściowy w inne dni.
      Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za cierpiących w czyśćcu, jeśli w Dniu Zadusznym nawiedzą pobożnie Kościół lub kaplicę i podczas nawiedzenia odmówią „Ojcze nasz…” i „Wierzę w Boga..” oraz wypełnią inne zwykłe warunki: przyjęcie sakramentu pojednania i pokuty /stan łaski uświęcającej/, przystąpienie do komunii św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.
    8. Wypominki za zmarłych można składać do puszki wystawionej przy ołtarzu, natomiast wypominki roczne składać można w zakrystii po mszach św.
    9. Intencje mszalne;
      wt. 26.10 g. 18.oo+Franciszek i Janina Bomba i zmarli z rodziny;