Ogłoszenia duszpasterskie 25.04.2021

Utworzone przez: Ksiądz Proboszcz

18 maja 2021

Czapielsk –Buszkowy, 25.04. 2021 r.

1.  Dziś   jest  IV  Niedziela Wielkanocna –  Niedziela Dobrego  Pasterza.
  2.  Dzisiaj  rozpoczyna  się  w całym  Kościele  Powszechnym   Tydzień  Modlitwy  o  Powołania  do  służby   Bożej   w   Kościele.  Tydzień  Modlitwy  o  Powołania  staje  się   zatem  okazją  ku  temu, by ukazać znaczenie powołań w życiu i w posłannictwie Kościoła.
    Szczególnym powołaniem w Kościele jest powołanie do służby kapłańskie. Nieustannie  zatem, jako  wspólnota  Kościoła – winniśmy  zanosić prośby do Chrystusa o nowych i świętych kapłanów.  Pamiętajmy  także  o diakonach, którzy  niebawem  przyjmą  święcenia  kapłańskie  i  o tegorocznych maturzystach, którzy pragną rozpoznać swoje życiowe powołanie. Niech troska o kapłanów i o nowe powołania będzie wyrazem naszej miłości do Chrystusa i Jego Kościoła.
  3. Jutro  w  poniedziałek -26.04 – msza  św.  odprawiona zostanie  rano o g. 8.30.
  4. Nabożeństwo  do  Matki Bożej  Nieustającej  Pomocy  w  środę  po  wieczornej mszy  św.
  5. W  sobotę  rozpoczynamy  miesiąc maj. Jest  to  pierwsza  sobota  miesiąca . Nabożeństwo  majowe  po  mszy  św. o g. 18.oo.
  6. Przyszła  niedziela – 2.05 – będzie  pierwszą  niedzielą  miesiąca – wymiana  tajemnic Żywego Różańca.
  7. W  liturgii  tygodnia  wspominamy:

w czwartek – 29.04. -Święto  Św.  Katarzyny  Sieneńskiej ,dziewicy  i  Doktora Kościoła.

1. Intencje  Mszalne:

Środa  28.04  g. 18.oo –O  powrót  do  zdrowia  dla  Dagmary;  niedziela  2.05  g.8.30+Dariusz, Stefan, Józef, Kazimierz i  zmarli  z  rodziny;  g. 9.45- za parafian;  g.11.oo+Jerzy  i  Genowefa  Roszmann, +Eleonora  Baranowska-Rybacka;

1. W  minionym  tygodni  do  wieczności  odszedł  nasz parafianin +Tadeusz  Śpiewak. Pogrzeb jutro /poniedziałek/ o g. 12.30 Msza  św. pogrzebowa w  Buszkowie, po  mszy  św. pogrzeb  na  cmentarzu  w  Czapielsku. Zmarłego polecamy  Bożemu  Miłosierdziu.

Ks. Andrzej Wilczewski