Ogłoszenia Duszpasterskie 26.05.2024

Utworzone przez: Administrator

26 maja 2024

Czapielsk-Buszkowy 26.05.2024

Ogłoszenia duszpasterskie – VIII Ndz. zw.

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy – Dzień Matki.
  2. W dniu wczorajszym dzieci naszej parafii przystąpiły do pierwszej komunii świętej. Biały tydzień dzieci komunijnych trwać będzie od poniedziałku/27.05/ do piątku/31.05/ włącznie. Codziennie spotykamy się na wieczornej Mszy św. W poniedziałek, środę i piątek o g. 18.oo w kościele parafialnym w Czapielsku; we wtorek w Buszkowie o g. 18.oo. Natomiast w czwartek – 30 maja – przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu nie będzie w Buszkowie wieczornej mszy św. o g. 18.oo. Natomiast wszyscy spotykamy się w Kościele parafialnym w Czapielsku o g. 9.00 na Mszy św. po której wyruszy procesja Bożego Ciała ulicami Czapielska: Jezuicką, Słonecznikową, Fiołkową, Skrzypową,Tymiankową do kościoła.
   – pierwszy ołtarz – kapliczka przy schodach kościoła /Marszewska Kolonia/
   – drugi ołtarz – przy kapliczce na rozwidleniu ulic: Słonecznikowa, Bratek i Fiołkowa: / Czapielsk Kurniki/
   – trzeci ołtarz – przy drugiej bramie cmentarza: Fiołkowa /Babidół/
   – czwarty ołtarz – ul. Skrzypowa /Buszkowo/
   p
   o zakończeniu procesji o g. 12.oo będzie odprawiona w Buszkowie msza św.
  3. W związku z procesją w Uroczystość Bożego Ciała próba sypania kwiatków odbędzie się w środę po mszy o godz. 18.00, czyli ok. 18.30. W ramach białego tygodnia dzieci pierwszokomunijne i dzieci rocznicowe uczestniczą w procesji. Zapraszam dziewczynki chętne do sypania kwiatków w czasie procesji. Bardzo proszę wszystkich parafian o zebrane kwiatków do sypania w czasie procesji i dostarczenie ich w środę wieczorem po mszy św. Dziękuję za zrozumienie i pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.
  4. Ważną sprawą jest też zabezpieczenie procesji od strony bezpieczeństwa.
  5. Mając na uwadze duchowe dobro wiernych, na mocy kanonu 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego, przy uwzględnieniu kanonów 1250-1252, metropolita gdański abp Tadeusz Wojda, udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie archidiecezji gdańskiej 31 maja 2024 r., dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu. Osoby chcące skorzystać ze zwolnienia, zobowiązuje się do odmówienia dowolnej modlitwy w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  6. Kończy się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe do piątku 31.05. W sobotę pierwszy dzień czerwca.Nabożeństwa czerwcowe z litanią do N.Serca P. Jezusa sprawowane będą w takim samym porządku jak nabożeństwa majowe.Sobota 1.06 jest pierwszą sobotą miesiąca/Dzień dziecka/. Niedziela 2.06-pierwsza niedziela miesiąca- wymiana tajemnic Różańca.
  7. Intencje mszalne:
   pon. 27.05 g.18.oo + Marian -7 miesięcy po śmierci;
   wt. 28.05 g.18.oo + Katarzyna i Jan Duży;
   śr. 29.05 g.18.oo- Dziękczynna za udaną operację i o powrót do zdrowia dla Aliny;
   czw. /Boże Ciało/ g. 9.oo – za parafian;
   sob. 1.06 /Dzień dziecka/ g.18.oo- o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla wnuków;
   ndz. 2.06
   g.8.30 +Albin Kaźmierczak 6 r.śm,
   g.10.oo +Stefania,Leon,Bogumiła i Czesław Kostuch;
   g.11.30 – Dziękczynno–błagalna w 38 r. ślubu Władysławy i Mieczysława z prośbą o wszelkie łaski Boże.;

Ks. Andrzej Wilczewski – proboszcz