Ogłoszenia Duszpasterskie 27.11.2022

28 listopada 2022

Czapielsk-Buszkowy, dn. 27.11.2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest I-ą NIEDZIELĄ ADWENTU.
    2. Jutro Msza św. odprawiona będzie rano o g.8.30
    3. Dziś zaczął okres Adwentu i nowy rok liturgiczny. Jest to czas przygotowania na przyjścia Pana Jezusa do nas. Na pewno lubicie święta Bożego Narodzenia, ale powinniśmy się do nich odpowiednio przygotować, a pomogą nam w tym specjalne msze zwane RORATAMI. Przez cały Adwent w naszej parafii będziemy się spotykali o godz. 18.00 we wtorki i czwartki w Kaplicy w Buszkowie, a w środy i piątki w Kościele Parafialnym w Czapielsku. Żeby rozświetlić sobie drogę do Pana Jezusa każde dziecko niech przyjdzie na mszę św. z lampionem. Najlepiej samodzielnie zrobionym. Oczywiście, jak co roku, na zakończenie RORAT w ostatni czwartek w Buszkowie i ostatni piątek w Czapielsku rozstrzygniemy konkurs na najpiękniejszy lampion. Konkurs z nagrodami, oczywiście. Ale to nie wszystkie niespodzianki. Dzieci proszone są o przychodzenie na msze z wypisanymi na karteczkach dobrymi uczynkami. Przed ołtarzem będzie stał koszyk. Codziennie wrzucacie swoje dobre uczynki, a po mszy losujemy jeden uczynek do nagrodzenia. Na koniec tygodnia losujemy ze wszystkich karteczek jedną na nagrodę specjalną. Dobre uczynki powinny być opisane szczegółowo, a nie tylko np. pomagałem Mamie, ale konkretnie, w czym, co zrobiłem. Rozumiemy się? I oczywiście nie zapomnijcie karteczek podpisać, żeby było wiadomo kogo nagrodzić. No to do zobaczenia we wtorek w Buszkowie i w środę w Czapielsku.
    4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed Mszami św.
    5. W przyszłą niedzielę – 4.XII – obchodzić będziemy odpust ku czci św. Mikołaja, patrona kościoła parafialnego w Czapielsku . Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.3o. Po Mszy św. tak jak w zeszłym roku osobiście przybędzie do nas św. Mikołaj.
    6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej mszy św.
    7. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18.45 do 19.45 w kościele parafialnym.
    8. Wracamy do przed pandemicznej tradycji. Członkowie Żywego Różańca roznosić będą po naszych domach poświęcone opłatki wigilijne. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczone są na dekorację kościoła – Bóg zapłać!!!. Oczywiście w opłatek można też zaopatrzyć się po mszach św. w zakrystii.
    9. W czasie Adwentu – już tradycyjnie – jest do nabycia wigilijna świeca „CARITAS” – w cenie 10 zł świeca mała i 20 zł. świeca duża. Ten Dar naszego serca jest przeznaczony na pomoc dla dzieci z ubogich rodzin.
    10. W liturgii tygodnia wspominamy:
      środa – 30.XI – Święto Św. Andrzeja Apostoła
      sobota – 3.XII – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera