Ogłoszenia Duszpasterskie 28.05.2023

28 maja 2023

Czapielsk – Buszkowy, 28.05.2023r.

1. Dziś VIII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki – Pięćdziesiątnica. Dzisiejsze święto kończy okres wielkanocny. Chrystus przyrzekł nam stałą obecność Ducha Świętego, który nas umacnia i prowadzi do Prawdy.

2. Kończy się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe do środy włącznie. W czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec – Dzień dziecka /1.06/. Nabożeństwa czerwcowe z litanią do N.Serca Pana Jezusa odprawiane będą w takim samym porządku jak nabożeństwa majowe.
    3. Biały tydzień dzieci, które wczoraj przystąpiły do pierwszej Komunii św. trwać będzie od poniedziałku – 29 maja do piątku – 2 czerwca włącznie. Poniedziałek, środa, piątek g.18.oo w kościele w Czapielsku a wtorek i czwartek o g. 18.oo w Buszkowie. W poniedziałek – 29 maja – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – w tradycji ludowej drugi dzień Zielonych Świąt – ze względu na biały tydzień porannej mszy św. o g. 8.30 nie będzie. Jest to też Dzień Weterana Działań poza granicami państwa – Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ.
    4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed mszami św.
    5. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek –Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – od g.18.45 do 19.45 w kościele parafialnym.
    6. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek w godzinach porannych.
    7. Przyszła niedziela 4 czerwca – Uroczystość Najświętszej Trójcy – jest pierwszą niedzielą miesiąca – wymiana tajemnic Żywego Różańca.
    8. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji Uroczystości Bożego Ciała podane zostaną w przyszłą niedzielę 4 czerwca.
    9. Intencje mszalne;
      czw. 1.06 g. 18.oo – o szczęśliwą operację dla Tobiasza;