Ogłoszenia Duszpasterskie 28.05.2023

Utworzone przez: Administrator

28 maja 2023

Czapielsk – Buszkowy, 28.05.2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziś VIII Niedziela Wielkanocna 

   Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki – Pięćdziesiątnica. Dzisiejsze święto kończy okres wielkanocny. Chrystus przyrzekł nam stałą obecność Ducha Świętego, który nas umacnia i prowadzi do Prawdy.

  2. Kończy się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe do środy włącznie. W czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec – Dzień dziecka /1.06/. Nabożeństwa czerwcowe z litanią do N.Serca Pana Jezusa odprawiane będą w takim samym porządku jak nabożeństwa majowe.
  3. Biały tydzień dzieci, które wczoraj przystąpiły do pierwszej Komunii św. trwać będzie od poniedziałku – 29 maja do piątku – 2 czerwca włącznie. Poniedziałek, środa, piątek g.18.oo w kościele w Czapielsku a wtorek i czwartek o g. 18.oo w Buszkowie. W poniedziałek – 29 maja – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – w tradycji ludowej drugi dzień Zielonych Świąt – ze względu na biały tydzień porannej mszy św. o g. 8.30 nie będzie. Jest to też Dzień Weterana Działań poza granicami państwa – Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed mszami św.
  5. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek –Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – od g.18.45 do 19.45 w kościele parafialnym.
  6. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek w godzinach porannych.
  7. Przyszła niedziela 4 czerwca – Uroczystość Najświętszej Trójcy – jest pierwszą niedzielą miesiąca – wymiana tajemnic Żywego Różańca.
  8. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji Uroczystości Bożego Ciała podane zostaną w przyszłą niedzielę 4 czerwca.
  9. Intencje mszalne;
   czw. 1.06 g. 18.oo – o szczęśliwą operację dla Tobiasza;
   pt. 2.06 g. 18.oo – intencja Domowego Kościoła;
   sob. 3.06 g. 18.oo +Amelia i Bogusław; +Zofia i Roman;
   ndz. 4.06
   g. 8.30 +Albin Kaźmierczak – 5r. śm.;
   g. 10.oo +rodzice: Jan i Maria;
   g. 11.30 +za zmarłych z rodzin: Oracz, Trojeckich oraz +Dariusza;

Ks. Andrzej Wilczewski – proboszcz