Ogłoszenia Duszpasterskie 28.08.2022

31 sierpnia 2022

Czapielsk – Buszkowy, 28.08.2022 r.

1. Dzisiaj jest XXII Niedziela Zwykła w ciągu roku.
    2. Jutro w poniedziałek msza św., odprawiona zostanie rano o 8.30.
    3. W środę 31.08 przypada 42 rocznica „Solidarności” –zakończenia strajku w Stoczni Gdańskiej i podpisania Umów Sierpniowych. W środę, 31 sierpnia br. o godz. 17.00, w bazylice św. Brygidy w Gdańsku sprawowana będzie Msza święta z okazji 42. rocznicy Sierpnia 1980, podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”. Przed Eucharystią, o godz. 16.00 nastąpi złożenie kwiatów pod historyczną Bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej.
    4. W czwartek – 1 września – miesiąca szczególnego w historii naszego narodu obchodzimy 83. rocznicę wybuchu II WŚ. oraz agresji na nasz kraj Związku Sowieckiego – 17.09. Pierwszy września jest to Dzień Poległych w obronie Ojczyzny, oraz Dzień Weterana. Nasza modlitwa niech będzie wołaniem do Boga o pokój na świecie i życie wieczne dla bohaterskich obrońców naszej Ojczyzny. Niech w tych dnach na naszych domach dumnie powiewają flagi narodowe.
    5. W czwartek – 1.09. br. we wszystkich szkołach w Polsce uroczyście rozpocznie się nowy rok szkolny. O g. 18.oo Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież naszej parafii.
    6. Obchody 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej rozpoczną się u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte w czwartek, 1 września br. o godz. 04.45. Serdecznie zapraszamy wiernych naszej archidiecezji, a szczególnie mieszkańców Gdańska na godz. 13.30 na Mszę Świętą w intencji bohaterów Kampanii Wrześniowej, która będzie sprawowana przy Pomniku Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.
    7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od g. 17.3o.
    8. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od g. 18.45 do 19.45 w kościele parafialnym.
    9. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca po wieczornej mszy św.
    10. Wymiana Tajemnic Różańcowych w pierwszą niedzielę miesiąca – 4.09.
    11. Osoby starsze, chore, które chciałyby przystępować do spowiedzi i komunii św. w pierwsze piątki miesiąca proszę zgłaszać do ks. proboszcza.
      sobota – 3.09 – Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora kościoła.
    13. Intencje mszalne;
      pon. 29.08 g.8.30 – za parafian;
      wt. 30.08 g.18.oo +Zbigniew Dambek;
      śr. 31.08 g.18.oo +Bartosz Kwasowiec – 1 r.śm.;
      czw. 1.09 g.18.oo-O błogosławieństwo Boże w Nowym roku szkolnym;
      pt. 2.09 g.18.oo – za parafian;
      sob. 3.09 g.18.oo +Franciszek, Helena, Tadeusz, Lucja i Józef oraz zmarli z rodzin: Drewing i Szmytke;
      Niedziela 4.09
      g. 8.30- Dziękczynno-błagalna w 35 rocznicę ślubu Doroty i Zbigniewa z prośbą o wszelkie łaski i Boże błogosławieństwo;
      g.10.oo +Irena i Tomasz Głomscy;
      g.11.30 +Felicja i Kazimierz Kępscy, +Barbara Serafińczuk;