Ogłoszenia Duszpasterskie 28.11.2021

28 listopada 2021

Czapielsk-Buszkowy, dn. 28.11.2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest I-ą NIEDZIELĄ ADWENTU.
    2. Jutro Msza św. odprawiona będzie rano o g.8.30
    3. Roraty będą odprawiane na mszy św. o g. 18.00 – wtorek i czwartek – Buszkowy, środa
      i
      piątek – Czapielsk. Zapraszamy młodzież i dzieci z lampionami. Ogłaszamy konkurs na najładniejszy i najbardziej pomysłowy lampion.
    4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed Mszami św. W pierwszą sobotę miesiąca po wieczornej mszy św. odmawiamy Różaniec.
    5. W przyszłą niedzielę – 5.XII – obchodzić będziemy odpust ku czci św. Mikołaja, patrona kościoła parafialnego w Czapielsku. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30.
    6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w środę po wieczornej mszy św.
    7. W tym roku ze względu na epidemię, panie z Żywego Różańca – jak to miało miejsce w latach poprzednich – nie będą roznosić opłatków po domach. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii kościoła po mszach św. w niedzielę i w dni powszednie.
    8. W czasie Adwentu – już tradycyjnie – jest do nabycia wigilijna świeca „CARITAS” – w cenie 6 zł świeca mała i 16 zł. świeca duża. Ten Dar naszego serca jest przeznaczony na pomoc dla dzieci z ubogich rodzin.
    9. W liturgii tygodnia wspominamy:
      Wtorek – 30.XI – Święto św. Andrzeja Apostoła
      piątek – 3.XII – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
    10. Intencje mszalne;
      wt. 30.11. g.18.00 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski i błogosławieństwo;
      śr. 1.12 g.18.00 – o wolność od wszelkich uzależnień i lęków;
      pt. 3.12 g.18.00 – za parafian;
      sob. 4.12. g.18.00 +Renata Pawłowska;
      ndz. 5.12
      g.8.30 – w intencjach Żywego Różańca;
      g.10.00 +Teresa i Franciszek Grulkowscy;
      g.11.30 – za parafian /suma odpustowa/.
    11. UWAGA na oszustów dzwoniących na prywatne telefony. Podszywają się pod policjantów, prokuratorów i innych funkcjonariuszy i chcą wyłudzić pieniądze, dane dotyczące konta bankowego itp. Proszę być bardzo uważnym.