Ogłoszenia Duszpasterskie 29.05.2022

29 maja 2022

Czapielsk-Buszkowy 29.05. 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocną – Wniebowstąpienie Pańskie

1. Kończy się miesiąc maj szczególnie poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie bezpośrednio po wieczornej mszy św.do wtorku włącznie. W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litania do N.S.Pana Jezusa domawiana będzie codziennie po wieczornej mszy św. a w niedzielę i święta w Buszkowie przed mszą św. czyli o g. 9.40; w Czapielsku po mszy św. o g. 11.3o.
    2. Biały tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych, które wczoraj po raz pierwszy przystąpiły do komunii św. trwać będzie od poniedziałku do piątku włącznie. Dzieci przychodzą na msze św. o g. 18.oo.
    3. W dzisiejszą niedzielę 29.05 obchodzimy w kraju Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa. Pamiętajmy, że obrona Ojczyzny to nie tylko działanie na własnym terytorium ale też podejmowanie działań poza granicami państwa oddalających zagrożenie od jej granic.
    4. W środę, 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka.
    5. W sobotę 4 czerwca w Bazylice Mariackiej w Gdańsku będą miały miejsce święcenia kapłańskie.
    6. W Pierwszą sobotę czerwca Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi przed wieczorną Mszą św.o g.17.40. Po wieczornej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu-adoracja i czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
    7. W Tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi sw. w czwartek w Buszkowach od g. 17.30 a w Czapielsku w piątek od g.17.30.
    8. W przyszłą niedzielę – 5.06 – będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy Okres Wielkanocny w liturgii Kościoła – okres spowiedzi i komunii sw. wielkanocnej. Jest to pierwsza niedziela czerwca – wymiana Tajemnic Żywego Różańca.
    9. Msza św. gregoriańska tzw.”gregorianka”-30 mszy św. dzień po dniu- za śp.ks.kan.Mariana Szlagowskiego odprawiana będzie od środy 1.06 do czwartku 30.06 w ośmiu parafiach naszego dekanatu. Dokładne informacje kiedy, w jakiej parafii i o której godzinie odprawiane będą kolejne msze św. zamieszczone są na plakacie wywieszonym w gablotce ogłoszeń.
    10. Intencje Mszalne:
      pon.30.05 g.18.oo +Ks.Marian Szlagowski;
      wt. 31.05 g.18.oo +Stefania i Leon; +Bogumiła i Czesław i zmarli z rodziny;
      śr.1.06 g. 18.oo – o wolność od wszelkich uzależnień i lęków;
      pt. 3.06 g.18.oo – Dziękczynno-błagalna za otrzymane łaski w 40. rocznicę urodzin Dominika, z podziękowaniem za szczęśliwie zakończoną służbę oraz z prośbą o wszelkie łaski i błogosławieństwo Boże w dalszym życiu osobistym i zawodowym;
      sob. 4.06 g.18.oo +Leszek;
      ndz.5.06