Ogłoszenia Duszpasterskie 29.08.2021

29 sierpnia 2021

Czapielsk – Buszkowy, 29.08.2021 r.

1. Dzisiaj jest XXII Niedziela Zwykła w ciągu roku.
    2. Jutro w poniedziałek msza św., odprawiona zostanie rano o 8.30.
    3. We wtorek 31.08 przypada 41 rocznica „Solidarności” –zakończenia strajku w Stoczni Gdańskiej i podpisania Umów Sierpniowych.
    4. W środę – 1 września – miesiąca szczególnego w historii naszego narodu obchodzimy 82 rocznicę wybuchu II WŚ. oraz agresji na nasz kraj Związku Sowieckiego – 17.09. Pierwszy września jest to Dzień Poległych w obronie Ojczyzny, oraz Dzień Weterana. Nasza modlitwa niech będzie wołaniem do Boga o pokój na świecie i życie wieczne dla bohaterskich obrońców naszej Ojczyzny. Niech w tych dnach na naszych domach dumnie powiewają flagi narodowe.
    5. W środę – 1.09. br. we wszystkich szkołach w Polsce uroczyście rozpocznie się nowy rok szkolny. O g. 18.oo Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież naszej parafii.
    6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od g. 17.3o.
    7. Wymiana Tajemnic Różańcowych w pierwszą niedzielę miesiąca – 5.09.
      Piątek – 3.09 – Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora kościoła.
    9. Jak już informowałem w minioną niedzielę od pierwszej niedzieli września – 5.09 – nastąpi korekta godzin niedzielnych Mszy Św. Pierwsza msza Św., pozostaje bez zmian, czyli o godzinie 8:30 w Kościele parafialnym w Czapielsku. Druga msza w kaplicy w Buszkowie zostaje przesunięta na godzinę 10:00, a ostatnia w kościele w Czapielsku na godzinę 11:30, będzie to msza św. dla dzieci. Zmianie ulegnie również godzina spotkań przygotowujących dzieci do I Komunii św. oraz nabożeństw okresowych i Koronki do Miłosierdzia Bożego.
    10. W odpowiedzi na wezwanie Papieża Franciszka podjęte przez Biskupów Diecezjalnych 25 sierpnia na Jasnej Górze Niedziela 5 września będzie „Dniem Solidarności z Afgańczykami” .Będzie można złożyć ofiarę do puszki , która przeznaczona będzie przez Caritas na pomoc potrzebującym w Afganistanie. Z serca dziękuję za wszelkie odruchy ludzkiej solidarności.
    11. Intencje mszalne;
      środa 1.09 g.18.oo – o wolność od wszelkich uzależnień i lęków;
      sobota 4.09 g.18.oo-Dziękczynna za wspólnie przeżyty czas Oazy Rodzin trzeciego stopnia w Stasiówce z prośbą o łaski dla ks. Krzysztofa, wszystkich prowadzących oraz uczestników rekolekcji;
      niedziela 5.09 g. 8.30+Renata Pawłowska oraz rodzice i dziadkowie z obu stron; g.
      10.oo+Józefa/ona/ i Stanisław Papis, +Tadeusz i Edward; g.
      11.30 –Dziękczynno-błagalna z okazji urodzin Barbary i Emilii prośbą o łaski i Boże błogosławieństwo;