Ogłoszenia Duszpasterskie 3.04.2022

3 kwietnia 2022

Czapielsk, dn. 3.04.2022 r.

1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu.
    2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej mszy św.
    3. Zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od g. 18.45 do g. 19.45 w kościele parafialnym w Czapielsku. Jest to też pierwszy czwartek miesiąca kwietnia.
    4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w piątek 8 kwietnia a zakończmy na mszach św. w Niedzielę Palmową 10 kwietnia.
      Program rekolekcji
      :
      Piątek 8 kwietnia:
      Buszkowy g.
      9.oo – Nauka dla dzieci szkoły podstawowej kl. I-III; g. 16.45 – Msza św. z nauką – po mszy św. droga krzyżowa;
      Czapielsk
      g. 18.15– Msza św. z nauką – po mszy św. droga krzyżowa.
      Sobota 9 kwietnia:
      Buszkowy g. 17.oo – Msza św. z nauką ;
      Czapielsk g. 18.oo – Msza św. z nauką.
      Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 10 kwietnia – zakończenie rekolekcji na mszach św.:
      8.30 – Msza św. z nauką
      10.oo – Msza św. z nauką /9.45. – Gorzkie Żale/
      11.30 – Msza św. z nauką / po mszy Gorzkie Żale/. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Władysław Bodziony. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotce ogłoszeń i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.
    5. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    6. Dzisiaj i przez cały najbliższy tydzień zbieramy pieniądze na kwiaty do grobu Pańskiego .Ofiary można składać w Czapielsku u pani Zofii lub w zakrystii po mszach św. a w Buszkowach u pań; Gabrysi i Bernadety.
    7. Po raz dwunasty tegoroczny Wielki Czwartek chcemy związać z inicjatywą środowiska strony www.kaplani.com.pl. Jest ona zaproszeniem do trzydziestodniowej modlitwy za kapłanów. Intencja tegoroczna to: Aby kapłani byli sługami jedności. Pełną informację dotyczącą naszej akcji można uzyskać na stornie internetowej www.kapłani.com.pl
    8. Intencje Mszalne;
      środa 6.04 g.18.oo – o wolność od wszelkich uzależnień i lęków
      /pierwsza środa miesiąca/;
      czwartek 7.04 g.18.oo – o łaskę nawrócenia i zdrowie dla Krzysztofa;
      piątek /
      początek rekolekcji/ 8.04 g.16.45 /B/ – int. wolna; g.18.15 /C/ +Barbara Stankiewicz – 30-y dzień po śmierci;
      sobota 9.04 g.17.oo /B/ – za parafian; g.18.oo /C/ +Maria Obolewicz – w 30-y dzień po śmierci;
      niedziela 10.04 /
      Ndz. Palmowa/