Ogłoszenia Duszpasterskie 3.12.2023

Utworzone przez: Administrator

3 grudnia 2023

Czapielsk-Buszkowy 3.12.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiejsza niedziela jest Pierwszą NIEDZIELĄ ADWENTU –okresu przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  2. Roraty będą odprawiane na mszy św. o g. 18.oo. Zapraszamy młodzież i dzieci z lampionami. / od wtorku i czwartek w Buszkowie, środę i piątek w Czapielsku /. W poniedziałek msza sw. odprawiana będzie rano o 8.30. W tym roku w czasie Adwentu towarzyszyć nam będzie patron naszej Archidiecezji Św. Wojciech biskup, który nie tylko przyniósł wiarę na ziemię pomorską, ale naśladując Chrystusa oddał za Niego swoje życie. Będą konkursy i nagrody.
  3. W środę – 6.XII – przypada liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja, patrona kościoła parafialnego w Czapielsku – jest to dzień odpustu . Uroczysta msza św. odpustowa zostanie odprawiona w środę o godz. 18.oo. w kościele parafialnym. Mszę św. odprawi i wygłosi Słowo Boże ks. Andrzej Nowak proboszcz parafii pw. N.M.Panny Królowej Polski w Wejherowie.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu od g .18.45 do 19.45 w kościele parafialnym.
  5. Członkowie Żywego Różańca będą roznosić po naszych domach poświęcone opłatki wigilijne. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na prace remontowe.
  6. W czasie Adwentu – już tradycyjnie – jest do nabycia wigilijna świeca „CARITAS” – mała w cenie 10 zł , duża – 20 zł. Ten dar naszego serca jest przeznaczony na pomoc dla dzieci z ubogich rodzin. Osoby roznoszące opłatki będą miały także świece.
  7. W liturgii tygodnia wspominamy:
   Poniedziałek – 4.XII – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy
   Środa – 6.XII – wspomnienie Św. Mikołaja ,biskupa / odpust/
   czwartek – 7.XII – św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła
   Piątek – 8.XII – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. “Godzina Łaski ” to 60 minut między godziną 12.oo a 13.oo w dniu 8 grudnia. Matka Boża objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia 8.XII 1947 r. powiedziała: ” Życzę sobie , aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. W tej godzinie można pomodlić się w miejscu w którym aktualnie się przebywa. Żyjemy w czasach, gdzie już tylko modlitwa, post i pokuta może uratować ludzkość, więc zacznijmy w końcu słuchać i wypełniać prośby naszej Niebieskiej Matki przekazywane przez tyle już lat, w tylu orędziach na całym świecie.
  8. W przyszłą niedzielę – 10 grudnia tak jak co roku w naszej parafii gościć będziemy przedstawiciela Gdańskiego Seminarium Duchownego, kleryka IV roku. Ofiar złożone na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.
  9. Intencje mszalne;
   pon.4.12 g.8.3 + Katarzyna i Jan Duży;
   wt. 5.12 g.18.oo + Stankiewicz Barbara;
   śr.6.12/odpust/ g. 18.oo – za parafian;
   czw. 7.12 g.18.oo + Karol Nikielski;
   pt.8.12 g.18.oo – za parafian:
   sob.9.12 g.18.oo + Wiesława;
   Ndz. 10.12
   g. 8.30 + Alojzy Golnau – 3r.śm. i zmarli z obu stron;
   g.10.oo + Artur Mądrzejewski;
   g.11.30 + Albin – 3 r.śm.;

Ks.Andrzej Wilczewski-proboszcz