Ogłoszenia Duszpasterskie 30.10.2022

30 października 2022

Czapielsk – Buszkowy, dn. 30.10.2022 r.

1. Dziś XXXI Niedziela Zwykła – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.
    2. We wtorek – 1.XI – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. sprawowane będą tak jak w niedzielę: 8.30, 10.oo, 11.30. Po Mszy św. o 11.30 / ok. 12.30/ wyruszymy na cmentarz gdzie odprawimy nabożeństwo za zmarłych.
    3. W środę – 2.11 – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – msza św. sprawowana będzie w Czapielsku o g. 18.oo.
    4. W czwartek – 3.XI w Buszkowie obchodzimy odpust ku czci św. Huberta – patrona naszej kaplicy. Msza św. odpustowa odprawiona będzie o g. 18.oo.
    5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek przed mszą św.
    6. Następna niedziela – 6 listopada będzie pierwszą niedzielą miesiąca – wymiana tajemnic Żywego Różańca.
    7. Przez cały listopad po mszy św. wieczornej będziemy polecać naszych zmarłych modlitwie Kościoła w wypominkach. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii po mszach świętych .W wypominkach rocznych za zmarłych modlić się będziemy w niedziele po mszy św. Cały czas można składać wypominki.
    8. Odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który przy spełnieni zwykłych warunków, celem okazania pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym w poszczególnych dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych. Odpust zupełny w dzień Zaduszny może uzyskać wierny, który przy spełnieniu zwykłych warunków, celem okazania pomocy duszom cierpiącym w czyśćcu w Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych nawiedzi pobożnie kościół lub kaplicę i odmówi tam Ojcze nasz… i Wierzę w Boga…
      czwartek – 3.XI – św. Huberta
      piątek – 4.XI – św. Karola Boromeusza ,biskupa