Ogłoszenia Duszpasterskie 6.11.2022

7 listopada 2022

Czapielsk-Buszkowy, dn. 6.11. 2022 r.

1. Dziś XXXII Niedziela Zwykła.
    2. W piątek11 Listopada – obchodzimy Święto Niepodległości -104-ą Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Szczególnie módlmy się w intencji Ojczyzny i Tych, którzy wywalczyli Jej wolność i za nią złożyli swoje życie na jej ołtarzu. Niech na każdym naszym domu będzie wywieszona biało- czerwona flaga, wyraz naszej dumy i umiłowania Ojczyzny. Msza św. o godzinie 18.oo sprawowana będzie w intencji Ojczyzny.
    3. Jutro w poniedziałek msza św. odprawiona zostanie rano o g. 8.30.
    4. Przez cały listopad po każdej mszy św. modlimy się w wypominkach za naszych zmarłych. Wypominki za zmarłych można składać przez cały listopad do puszki wystawionej przy ołtarzu, natomiast wypominki roczne składać można w zakrystii po mszach św.
    5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej mszy św.
    6. W czwartek, od godziny 18.45 do 19.45 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam wszystkich parafian – niech Chrystus ukryty w Hostii nigdy nie będzie sam.
      Środa – 9.XI – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
      czwartek – 10.XI – Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
      piątek – 11.XI – św. Marcina z Tours, biskupa
      sobota – 12.XI – św. Jozafata biskupa i męczennika
    8. Robi się również coraz chłodniej i będę musiał zakupić opał do ogrzewania Kościoła. Nikomu z Was nie muszę wyjaśniać, że jest to spory wydatek i każda wpłata będzie mile widziana.  Polecam to Waszej szczególnej trosce. Dziękuję wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom. Bóg zapłać !