Ogłoszenia Duszpasterskie 7.11.2021

Utworzone przez: Administrator

7 listopada 2021

Czapielsk-Buszkowy, dn. 7.11. 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziś XXXII Niedziela Zwykła.
  2. W czwartek 11 Listopada – obchodzimy Święto Niepodległości -103-ą  Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Szczególnie módlmy się w intencji Ojczyzny i Tych, którzy wywalczyli Jej wolnośći za nią złożyli swoje życie na ołtarzu Ojczyzny. Niech na każdym naszym domu będzie wywieszona biało-czerwona flaga, wyraz naszej dumy i umiłowania Ojczyzny.
  3. Jutro w poniedziałek msza św. odprawiona zostanie rano o g. 8.30.
  4. Przez cały listopad po każdej mszy św. modlimy się w wypominkach za naszych zmarłych. Wypominki za zmarłych można składać przez cały listopad do puszki wystawionej przy ołtarzu, natomiast wypominki roczne składać można w zakrystii po mszach św.
  5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej mszy św.
  6. Od najbliższego czwartku, co tydzień w każdy czwartek od godziny 18.45 do 19.45 będzie Wystawienie Najświętszego Sakramentu. W tym czasie Grupa Czcicieli Miłosierdzia Bożego z naszej Parafii odmawiać będzie modlitwy i Koronkę do Miłosierdzia Bożego/ok. pół godziny/ pozostały czas przeznaczony jest na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu. Zapraszam wszystkich parafian – niech Chrystus ukryty w Hostii nigdy nie będzie sam.
  7. W liturgii tygodnia wspominać będziemy:
   wtorek – 9.XI – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
   środa – 10.XI – Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
   czwartek – 11.XI – św. Marcina z Tours, biskupa
   piątek – 12.XI – św. Jozafata biskupa i męczennika
   sobota – 13.XI – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  8. Odpust za zmarłych w listopadzie – warunki:
   W bieżącym roku, ze względu na pandemię Covid-19, możliwe będzie uzyskanie odpustu zupełnego za zmarłych przez cały miesiąc listopad. Obowiązuję te same warunki co w zeszłym roku:
   Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
   Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę  poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
  9. Robi się również coraz chłodniej i będę musiał zakupić opał do ogrzewania Kościoła. Nikomu z Was nie muszę wyjaśniać, że jest to spory wydatek i każda wpłata będzie mile widziana. Polecam to Waszej szczególnej trosce. Dziękuję wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom. Bóg zapłać !
  10. Intencje mszalne:
   wtorek 9.11. g. 18.oo+Jan i Aniela Gromek;
   środa 10.11 g.18.oo – Za
   Ojczyznę;
   czwartek 11.11 g.18.oo+Mieczysław i Józefa Leśniewscy;
   piątek 12.11 g.18.oo +
   Władysław Wilczewski – o zbawienie;
   niedziela 14.11
   g.8.30- za parafian;
   g.10.oo+Zofia,
   +Bronisław, +Tadeusz Brodowicz;
   g. 11.30-Z podziękowaniem za otrzymane łaski dla
   Agnieszki z okazji urodzin z prośbą o wszelkie łaski i Boże błogosławieństwo.

Ks.Andrzej Wilczewski – proboszcz