Ogłoszenia Duszpasterskie 9.04.2023 Wielkanoc

9 kwietnia 2023

Czapielsk-Buszkowy, dn. 9.04.2023r.

1. NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – trzeci dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
    2. Radosne „Alleluja” jest dzisiaj na naszych ustach i w naszych sercach. Niech radość wielkanocnego poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym.
    3. Składamy sobie dzisiaj życzenia. Do życzeń jakie składacie sobie, dołączam się także i ja – wasz duszpasterz. Przeżywając te święta jako ludzie wierzący pragniemy, aby wiara w to, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest wśród nas, przeniknęła nasze wnętrza i była obecna w naszym codziennym życiu, w każdym jego wymiarze. Niech Chrystus Zmartwychwstały, który pokonał śmierć i uczynił nas prawdziwymi świadkami Miłości, obdarzy Was swoją Miłością i Pokojem.
    4. Jutro drugi dzień świąteczny — Wielkanocny Poniedziałek – czwarty dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego Taca z Poniedziałku Wielkanocnego przeznaczona jest na KUL, Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne i Uczelnie katolickie.
    5. Także jutro, w Poniedziałek Wielkanocny – 10 kwietnia przypada 82 rocznica mordu na polskich oficerów w Katyniu przez NKWD. Również przypada 13 rocznica katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem w której zginęła polska delegacja rządowa w składzie 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z Małżonką. W świetle barbarzyńskiej wojny prowadzonej dzisiaj przez Rosję na Ukrainie, napaść na Polskę Związku Sowieckiego wspólnie z Niemcami we wrześniu 1939 r., widać potwierdzenie jak mocno zakorzenione są w narodzie rosyjskim zaborcze instynkty wobec sąsiednich narodów. W dzisiejszy Poniedziałek Wielkanocny módlmy się o pokój na Ukrainie, za ofiary zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej, która w świetle ostatnich wydarzeń na Ukrainie może okazać się zbrodnią rosyjskiego dyktatora.
    6. Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje post.
    7. Przyszła niedziela – 16.04 – II Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas – zbiórka do puszek.
    8. Spotkanie organizacyjne Rodziców i dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii odbędzie się w dniu 23 kwietnia (za dwa tygodnie) w niedzielę w Kościele Parafialnym w Czapielsku po Mszy Św. o godz. 11:30, czyli ok. 12:30. Uroczystość Rocznicy odbędzie się w naszym Kościele w dniu 28 maja (w niedzielę) na Mszy Św. o godz. 11:30. Serdecznie zapraszam na spotkanie, na którym P. Dorota przedstawi szczegóły.
    9. Intencje mszalne;
      śr. 12.04 g. 18.oo – Dziękczynno–błagalna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski i opiekę nad rodziną;
      czw. 13.04 g. 18.oo +Mariola Zamojska –Nowak-w 30 dzień po śm.;
      pt. 14.04 g. 18.oo +Mirosław Pora.; /od grona pedagog. w Kolbudach/;
      sob. 15.04 g. 18.oo +Józefina, Bolesław i Roman Fedorowscy;
      Ndz – II wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 16.04
      g. 8.30 – za parafian;
      g. 10.oo +Anna Wasyluk-matka i Anna Wasyluk – bratowa – w 8 r. śm.
      g. 11.30 +Ks. Janusz Rekowski- w r. śm.;