Ogłoszenia Duszpasterskie 9.10.2022

11 października 2022

Czapielsk – Buszkowy 9.10.2022 r.

1. Dzisiaj jest XXVIII Niedziela Zwykła w ciągu roku.
    2. Jutro – poniedziałek- msza św. odprawiona będzie rano o g. 8.30.
    3. Przeżywamy Październik – miesiąc Różańca św. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych , młodzieży i dzieci codziennie bezpośrednio po wieczornej Mszy św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.3o. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej.
    4. W czwartek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się wyjątkowo o g.19.30 ze względu na koncert muzyki dawnej w naszym kościele, który rozpocznie się o g. 17.45.
    5. W przyszłą niedzielę 16 października będziemy obchodzili XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Tegoroczne hasło nawiązuje do tytułu encykliki Veritatis Splendor św. Jana Pawła II. Słowa encykliki mogą pomóc współczesnemu człowiekowi odkryć sens istnienia, swojego powołania oraz wesprzeć w podejmowaniu ważnych życiowo wyborów. Jak co roku będzie można złożyć do puszki przeznaczoną na finansowanie programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
    6. Niedziela 16 października , będzie też trzecią niedzielą miesiąca, ofiary złożone na tacę inwestycyjną przeznaczone są na prace związane z ociepleniem zewnętrznym plebanii. Bóg zapłać!
    7. W najbliższą sobotę 15 października w parafii bł. Jerzego Popiełuszki w Juszkowie odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu X. Serdecznie zapraszamy całą rodzinę Ruchu Światło-Życie a więc Kręgi Domowego Kościoła, Młodzież Oazową oraz Dzieci Boże wraz z rodzicami do wzięcia udziału w tym święcie Ruchu. W naszej parafii mamy Gałąź Rodzinną Ruchu – Domowy Kościół, który skupia w swoich szeregach małżeństwa sakramentalne i ich rodziny. Obecnie w naszej parafii mamy 1 krąg Domowego Kościoła ale jesteśmy otwarci aby powstawały kolejne jeśli będą chętne pary chcące formować się duchowo właśnie w tej wspólnocie. Zapraszamy małżeństwa, które chciałyby przyłączyć się do Domowego Kościoła. W programie przewidziana jest Eucharystia. Początek w kościele o g. 15.00
      czwartek – 13.10 – Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera./Dzień Fatimski/
      sobota – 15.10 – Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
    9. W piątek 14.10 obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej z tej okazji składamy wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom życzenia obfitości wszelkich łask Bożych i Bożego błogosławieństwa w trudnej i odpowiedzialnej pracy dydaktyczno-wychowawczej.
    10. Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pośród starań o miejsca spoczynku naszych bliskich nie zapominajmy, że jedynie skuteczną i potrzebną dla nich dziś pomocą jest msza święta, modlitwa, Komunia święta, zyskiwanie odpustów. Te duchowe dary są najważniejsze i wyprzedzać powinny starania o zewnętrzny wystrój grobu.. Zmarli pragną jedynie ofiar duchowych – Bożego Miłosierdzia o które powinniśmy się nieustannie modlić. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii po mszach św.
      pon.10.10 g. 8.30 +Katarzyna i Jan Duży i zmarli z rodziny ;
      wt.11.10 g.18.oo – dziękczynno-błagalna w 11 urodziny Jana z prośbą o wszelkie łaski i Boże błogosławieństwo;
      czw.13.10 g.18.oo +Barbara Stankiewicz;
      sob.15.10 g.18.oo – za parafian;
      ndz. 16.10
      g.8.30 +Hubert Rybakowski – 7 r.śm.;
      g.10.oo +Brunon Sarnowski;
      g. 11.30 Dziękczynno-błagalna w 12 rocznicę ślubu Barbary i Adama z prośbą o wszelkie łaski Boże;