Ogłoszenia duszpasterskie – 30.05.2021

Utworzone przez: Ksiądz Proboszcz

31 maja 2021

Czapielsk – Buszkowy, 30.05.2021 r.

1. W dzisiejszą  niedzielę  obchodzimy Uroczystość  Najświętszej  Trójcy.
  2. Trwa tzw. „Biały tydzień”. Dzieci, które  wczoraj przystąpiły  do  pierwszej  Komunii  Świętej  od  poniedziałku  do  piątku  włącznie  uczestniczą  w  wieczornej  mszy  św.  o  g. 18.oo.  za  wyjątkiem czwartku w  który  obchodzimy  Uroczystość  Najświętszego  Ciała i  Krwi  Pana Jezusa – Boże Ciało..
  3. Jutro  ostatni  dzień  maja i  ostatnie  nabożeństwo  majowe. Od  wtorku  rozpoczynamy  miesiąc  czerwiec. Nabożeństwa  czerwcowe  z  litanią  do  Najświętszego Serca  Pana  Jezusa odprawiane  będą w  takim  samym  porządku  jak  nabożeństwa  majowe.
  4. We  wtorek 1 czerwca  obchodzimy  Dzień  Dziecka.
  5. W  tym  tygodniu  przypada  pierwszy  czwartek – Boże  Ciało, piątek  i  sobota  miesiąca  czerwca. Okazja  do  spowiedzi św.  przed  mszą  św.
  6. Niedziela  6 czerwca  będzie  pierwszą  niedzielą  miesiąca- wymiana  tajemnic Żywego Różańca.
  7. W   najbliższy  czwartek /3.06/   przypada – Uroczystość Najświętszego Ciała  i  Krwi  Chrystusa  – Boże  Ciało. W  tym  dniu  nie  będzie  wieczornej  mszy św. w Buszkowach.  W  tym  roku  nie  będzie jeszcze tradycyjnej  procesji  Bożego Ciała z  kościoła  parafialnego  do  kaplicy  w Buszkowach.  Procesja  Bożego  Ciała  będzie  krótsza i  przebiegać będzie w  następujący  sposób: Msza  św. o  g. 9.oo w kościele  parafialnym w  Czapielsku, po  mszy  wyruszy procesja:

–  pierwszy ołtarz- przy krzyżu  misyjnym przy kościele/ Buszkowy/ ;

–  drugi –   przy  posesji  Państwa  Grzyb;/Babidół/;

–  trzeci –   przy  kapliczce  na  rozwidleniu  ulic:  Słonecznikowa, Bratek i Fiołkowa:/Czapielsk  Kurniki/;  —  czwarty  – kapliczka  przy  schodach kościoła/Marszewska Kolonia/.

Bardzo  proszę przedstawicieli  poszczególnych miejscowości- zwyczajem  lat  poprzednich  – o  przygotowanie  poszczególnych  ołtarzy.

Po procesji  o g. 12.00  w Buszkowach zostanie  odprawiona  Msza  św. W  Boże Ciało  obowiązuje  nas  udział  we  mszy  św. /święto  nakazane/. Natomiast  w  piątek  po  Bożym  Ciele  ze  względu  na  oktawę  tej  uroczystości  nie  obowiązuje   nas  zachowanie  postu.

1. Próba  sypania  kwiatków  będzie  w  poniedziałek po mszy  św.  w  Czapielsku. Wszystkie  szczegóły  w  tym  zasady  bezpieczeństwa  podane  zostaną  na  próbie .
  2. Ważną  sprawą  jest  też  zabezpieczenie  procesji  od  strony  bezpieczeństwa.
  3. W  sobotę  12 czerwca  dzieci  klasy  czwartej  obchodzić  będą  rocznicę  Pierwszej  Komunii  Św. Natomiast  12  czerwca  w  sobotę , trzecia  grupa  dzieci  z  naszej  parafii  przystąpi  do  pierwszej komunii  św.
  4. Intencje  mszalne:  środa 2.06 g.18.oo- o  wolność  od  wszelkich  uzależnień  i  lęków; czwartek 3.06/Boże  Ciało/  g. 9.00 – za parafian;  piątek 4.06 g.18.oo- za parafian;  sobota 5.06 g. 16.oo- rocznica I komunii  św.;  g. 18.oo+Helena  Kowalczyk – 30 dzień  po  śmierci;  niedziela  6.06 g.8.30- Dziękczynno-błagalna w  35 rocznicę  ślubu  Zofii i Mieczysława  z  prośbą o  łaski i Boże  błogosławieństwo.;  g. 9.45+Klemens i Stanisława, +Jan, +Grzegorz;  g. 11.oo+Tadeusz  Grzyb – 14 r.śm. i  zmarli  z  rodzin: Grzyb  i Żyłka;

Ks.Andrzej  Wilczewski – Proboszcz