Ogłoszenia Duszpasterskie 8.05.2022

8 maja 2022

Czapielsk–Buszkowy, 8.05.2022 r.

1. Dziś jest IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza.
    2. Dzisiaj rozpoczyna się w całym Kościele Powszechnym Tydzień Modlitwy o Powołania do służby Bożej w Kościele. Tydzień Modlitwy o Powołania staje się zatem okazją ku temu, by ukazać znaczenie powołań w życiu i w posłannictwie Kościoła.
    3. Szczególnym powołaniem w Kościele jest powołanie do służby kapłańskie. Nieustannie zatem, jako wspólnota Kościoła – winniśmy zanosić prośby do Chrystusa o nowych i świętych kapłanów. Pamiętajmy także o diakonach, którzy niebawem przyjmą święcenia kapłańskie i o tegorocznych maturzystach, którzy pragną rozpoznać swoje życiowe powołanie. Niech troska o kapłanów i o nowe powołania będzie wyrazem naszej miłości do Chrystusa i Jego Kościoła.
    4. Jutro w poniedziałek – 9.05 – msza św. odprawiona zostanie rano o g. 8.30.
    5. Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie po wieczornej mszy św. a w niedzielę w Buszkowie o g. 9.40 i w Czapielsku po mszy św. o . 11.30.
    6. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym w Czapielsku w czwartek od g.18.45 do 19.45.
    7. Następna niedziela będzie trzecią niedzielą miesiąca. Ofiary złożone na tacę inwestycyjną przeznaczone będą na sfinansowanie wymiany rynien na kościele od strony parkingu. Koszt wymiany to około 3500 zł. Dzięki darczyńcy mamy na ten cel już 2000 zł brakuje 1500 zł. Mamy już zakupione rynny.
    8. W liturgii tygodnia wspominamy:
      Poniedziałek – 9.05 – Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i męczennika, Głównego patrona Polski.
      Sobota -14.05 – Święto Świętego Macieja Apostoła
    9. Intencje Mszalne:
      Poniedziałek – 9.05 g. 8.30-za parafian;
      środa – 11.05 g. 18.oo – dziękczynno-błagalna w 30. rocznicę urodzin Marcina z prośbą o wszelkie łaski i Boże błogosławieństwo;
      czwartek – 12.05 g. 18.oo – w intencji znanej Panu Bogu;
      piątek – 13.05 g. 18.oo +Józef i Stefania; +Florian; +Józef Pieczykolan;
      sobota – 14.05 g. 18.oo +Kazimierz-25 r. śm. i Konrada Grzmocińscy; +Jan i Janina Derezińscy;
      niedziela 15.05
      g. 8.30 – dziękczynna za łaski i Boże błogosławieństwo dla Anny w dniu urodzin z prośbą o dalsze łaski i Boże błogosławieństwo;
      g.10.oo +Anna Wasyluk – 7 r. śm.;
      g. 11.30 +Renata Pawłowska – 1 r. śm.
    10. W minionym tygodni do wieczności odszedł nasz parafianin +Stanisław Wirkus. Polecamy go Bożemu Miłosierdziu.