Ogłoszenia Duszpasterskie 07.04.2024

7 kwietnia 2024

Czapielsk-Buszkowy 7.04.2024 r.

1. Dzisiaj jest II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego – święto patronalne Caritas. Dzisiejsza niedziela kończy czas Oktawy Wielkanocnej.
    2. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.oo w kościele parafialnym „Godzina Miłosierdzia”- wspólnie odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszam !!!
    3. Dzisiejsze ofiary złożone do puszki przeznaczone są na potrzeby Caritas. Bóg zapłać!!!
    4. Jutro w poniedziałek – 8.04 msza św. odprawiona zostanie rano o g.8.3o.
    5. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy przygotowali kościół na Święta Zmartwychwstania sprzątając, przygotowując dekorację ciemnicy i grobu Pańskiego.
    6. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego .
    7. Spotkanie organizacyjne Rodziców i dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii odbędzie się w dniu 14 kwietnia (za tydzień) w niedzielę w Kościele Parafialnym w Czapielsku po Mszy Św. o godz. 11:30, czyli ok. 12:30. Uroczystość Rocznicy odbędzie się w naszym Kościele w dniu 26 maja (w niedzielę) na Mszy Św. o godz. 11:30. Serdecznie zapraszam na spotkanie, na którym P. Dorota przedstawi szczegóły.
    8. Za tydzień w przyszłą niedzielę – 14 kwietnia – w naszym kościele będzie możliwość wsparcia Hospicjów w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu. Informacje szczegółowe znajdują się na plakatach oraz na stronie internetowej polanadzieinapomorzu.pl
    9. W sobotę 20 kwietnia w naszej parafii będzie miała miejsce wizytacja Kanoniczna. Ostatnia wizytacja której dokonał ówczesny biskup pomocniczy Zbigniew Zieliński miała miejsce w 2017 roku. W tym roku wizytacji dokona Metropolita Gdański Ks. Abp Tadeusz Wojda SAC.
      pon.8.04 g. 8.30 +Andrzej Hassa;
      wt.9.04 g.18.oo +Leszek Dalida;
      śr. 10.04 g. 18.oo +Telesfor Dalida;
      czw. 11.04 g. 18.oo + Stanisław Lewandowski;
      pt.12.04 g.18.oo +Maria -15r.śm. i Józef Brzezińscy; Teresa, Mieczysław, Sylwester;
      sob. 13.04 g. 18.oo + Zofia i Roman;
      Ndz. 14.04