Ogłoszenia Duszpasterskie 10.10.2021

10 października 2021

Czapielsk – Buszkowy 10.10.2021 r.

1. Dzisiaj jest XXVIII Niedziela Zwykła w ciągu roku – XXI Dzień Papieski.
    2. Jutro – poniedziałek- msza św. odprawiona będzie rano o g. 8.30.
    3. Przeżywamy Październik – miesiąc Różańca św. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych , młodzieży i dzieci codziennie bezpośrednio po wieczornej Mszy św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.3o. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej.
    4. W Kościele w Polsce w dniu dzisiejszym obchodzimy kolejny XXI Dzień Papieski pod hasłem „ NIE LĘKAJCIE SIĘ ”. Po Mszy św. możemy złożyć ofiarę do puszki wspierając Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym nurtem działalności Fundacji jest propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II. Fundacja prowadzi działalność stypendialną, pomagając uczniom i studentom pochodzącym z niezamożnych rodzin. Młodzież, która dzięki pomocy fundacji otrzymuje szansę rozwoju, nazywana jest „ żywym pomnikiem” Ojca Świętego Jana Pawła II.
    5. Następna niedziela 17.10 , będzie trzecią niedzielą miesiąca, ofiary złożone na tacę inwestycyjną, przeznaczone będą na prace remontowe . Bóg zapłać!
    6. W czwartek, 7 października rozpoczęła się dwumiesięczna modlitwa różańcowa o błogosławieństwo dla naszych miast i wsi oraz dla całej naszej Ojczyzny. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę poprzez odmówienie codziennie jednej dziesiątki różańca przez dwa miesiące – do 8 grudnia.
    7. W najbliższą niedzielę 17 października w parafii bł. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu X. Ruch Światło-Życie, dzieło życia Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, tworzy wspólnoty Żywego Kościoła i oferuje program formacyjny na każdym etapie życia człowieka – od dziecka do seniora. W naszej parafii mamy Gałąź Rodzinną Ruchu – Domowy Kościół, który skupia w swoich szeregach małżeństwa sakramentalne i ich rodziny. Obecnie w naszej parafii mamy 1 krąg Domowego Kościoła ale jesteśmy otwarci aby powstawały kolejne jeśli będą chętne pary chcące formować się duchowo właśnie w tej wspólnocie. Dlatego serdecznie zapraszamy małżeństwa, które może już są zdecydowane albo chciałyby zobaczyć na czym to wszystko polega, do uczestnictwa w Dniu Wspólnoty. W programie jest przewidziana w tym dniu Eucharystia. Początek w Kościele o godz. 15:15. Zakończenie ok. 18:00.
      Środa – 13.10 – Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera./Dzień Fatimski/
      Piątek – 15.10 – Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
      sobota – 16.10 – Św. Jadwigi Śląskiej. /43 rocz. wyboru Jana Pawła II/
    9. Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pośród starań o wystrój grobów naszych bliskich nie zapominajmy, że jedynie skuteczną i potrzebną dla nich dziś pomocą jest msza święta, modlitwa, Komunia święta, zyskiwanie odpustów. Te duchowe dary są po stokroć ważniejsze i wyprzedzać powinny starania o zewnętrzny wystrój grobu.. Zmarli pragną jedynie ofiar duchowych – Bożego Miłosierdzia o które powinniśmy się nieustannie modlić. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii po mszach św.
    10. Intencje Mszalne:
      pon.11.10 g.8.30+Elżbieta – 1 r.śm. i Alfons Wilczewscy;
      wt. 12.10 g.18.oo+Elżbieta i Klemens Sikora i zmarli z rodziny;
      śr.13.10 g.18.oo- Dziękczynno-błagalna w 70 roczn.urodzin Jerzego z prośbą wszelkie łaski i Boże błogosławieństwo;
      czw.14.10 g.18.oo-za parafian;
      pt.15.10 g.18.oo+Stanisław Kozak-o zbawienie;
      sob.16.10 g.18.oo-Dziękczynno-błagalna w 50 r. ślubu Krystyny i Stanisława z prośbą o dalsze łaski i Boże błogosławieństwo;
      ndz.17.10
      g.8.30+Hubert Rybakowski – 7 r.śm.;